Świdnik: Boisko treningowe z zadaszeniem?

  • 30.03.2021, 10:25
  • Marek Madej
Świdnik: Boisko treningowe z zadaszeniem?
Władze miasta złożyły w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek o dofinansowanie budowy zadaszenia nad piłkarskim boiskiem treningowym przy ulicy Sportowej. Jest to odpowiedź na ogłoszony przez ministerstwo program, w ramach którego wnioskodawca może uzyskać nawet 50 procent dofinansowania do kosztów inwestycji.

 

 

– Wniosek dotyczy bocznego boiska przy stadionie miejskim. Spełnia ono podstawowe kryteria techniczne sformułowane przez ministerstwo. Posiada odpowiednie wymiary i sztuczną nawierzchnię. Do wniosku dołączyliśmy również wymagane informacje dotyczące kryteriów sportowych: liczby grup i osób trenujących na boisku, sukcesy sportowe w ostatnich pięciu latach i profesjonalizm szkolenia w sensie fachowego przygotowania kadry trenerskiej. Z naszego punktu widzenia, szkolenie młodzieży, które odbywa się przede wszystkim na tym boisku, jest szczególnie ważnym zadaniem MKS Avia. Chcemy, żeby można je było prowadzić w jak najbardziej komfortowych warunkach, szczególnie jesienią i zimą. Rozwiązany zostanie też problem organizacji pozasezonowych treningów w salach sportowych świdnickich szkół. Jest również pomysł na komercyjne wykorzystanie hali przez zawodników innych klubów z województwa. Mało jest takich obiektów w regionie, więc zainteresowanie nimi olbrzymie.  Dlatego bardzo zależy nam na pozyskaniu pieniędzy z ministerstwa. Dobrze, że ogłoszono konkurs rządowy, chcemy go wykorzystać. Myślę, że będzie to projekt trafiony w dziesiątkę – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Zaplanowane prace obejmują wykonanie tymczasowego zadaszenia boiska z wykorzystaniem hali pneumatycznej o wymiarach 108m x 74m. Podstawowymi elementami obiektu są: system powłok, mocowanie hali do podłoża, system grzewczo – nadmuchowy z zasilaniem awaryjnym, oświetlenie, drzwi główne i awaryjne oraz sieć ze stalowych lin. Powłoki hali utrzymywane będą powietrzem wdmuchiwanym do wnętrza poprzez wentylatory umieszczone w maszynowni. System będzie wyposażony w automatyczne zasilanie awaryjne. Drzwi wejściowe i awaryjne zostaną skonstruowane tak, aby nie dochodziło przez nie do nadmiernej utraty wewnętrznego ciśnienia. Do oświetlenia planowane jest wykorzystywanie oświetlenia LED. Projekt przewiduje również wykonanie odwodnienia terenu wokół boiska. Planowany koszt całkowity to 2,572 mln zł, planowane dofinansowanie – niemal 1,046mln zł. Władze miasta będą się starały o odzyskanie VAT-u, co zmniejszyłoby koszty budowy. Hala byłaby wykorzystywana sześć miesięcy w roku.

Ministerstwo dało sobie na rozpatrzenie wniosków trzy miesiące od terminu naboru, który minął 15 marca. Procedura jest zaplanowana tak, by prace budowlane mogły się rozpocząć przed 30 września.

źródło: miasto Świdnik

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe