Studenckie seminarium naukowe

  • 11.03.2022, 00:00
  • Marek Madej
Studenckie seminarium naukowe
O kobietach w polityce, służbach mundurowych, czy w różnych religiach dyskutowano podczas studenckiego seminarium naukowego pn. „Kobiety – Władza – Polityka – Religia” zorganizowanego w Akademii Zamojskiej.

 

 Seminarium zostało podzielone na trzy moduły tematyczne: kobiety w sektorze władzy politycznej, rola kobiet w polityce bezpieczeństwa, rola kobiet w różnych kręgach kulturowo-cywilizacyjnych.

 

Seminarium otworzyli: rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz prorektor ds. nauki i rozwoju dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, którzy gratulowali studentom inicjatywy i życzyli owocnych obrad. Następnie studenci AZ przedstawili swoje prezentacje. Wiktoria Hajdamaszek i Weronika Mirosław przygotowały wystąpienie pt. „Polityka kobiet – ujęcie globalne”. Patrycja Parduła opowiedziała o przywództwie politycznym kobiet. Kolejna prezentacja dot. kobiet w WOT, o czym opowiedziała Judyta Ciemniewska, o kobietach w ratowniczych organizacjach proobronnych mówił Konrad Lis, a Beata Sowa przedstawiła referat nt. udziału kobiet w szkoleniu wojskowym w ramach programu Legia Akademicka. W trzeciej części seminarium studenci przedstawili rolę kobiet w różnych kręgach cywilizacyjno-kulturowych: w islamie – Diana Czuchaj, w konfucjanizmie – Dagmara Chrzanowska i Rafał Chrzanowski oraz w judaizmie – Karolina Grodzka.

 

Studenckie seminarium naukowe „Kobiety – Władza – Polityka – Religia” odbyło się 8 marca 2022 r.

Organizatorami były: Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Zamojskiej, Rada Samorządu Studenckiego, Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego, Koło Młodego Stratega, Studenckie Koło Stosunków Międzynarodowych.

 

 

 

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe