Jesienny zjazd ornitologów

  • 30.11.2016, 15:49
  • red.
zjazd_ornitologow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W miniony weekend, w Zwierzyńcu odbył się Jesienny Zjazd Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Zjazd Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego, który odbywał się 26 i 27 listopada w Zwierzyńcu składał się z 9 wykładów, a także z panelu terenowego.

 

Głównymi tematami rozmów były: Wykorzystanie przestrzeni przez orliki krzykliwe gniazdujące na Lubelszczyźnie, Aktualny stan populacji ptaków lęgowych na podstawie wyników Monitoringu Ptaków Polski, Wykorzystanie fotopułapek jako narzędzi badacza na przykładzie puchacza, Sóweczka na Lubelszczyźnie, Rybitwa różowa - ekologia, rozmieszczenie i ochrona w Europie Zachodniej, Wędrówki ptaków - historia, ewolucja i strategie migracyjne, Myszołów na bagnie - czy coś wiemy na ten temat? Obserwacje rzadszych gatunków ptaków na Lubelszczyźnie w sezonie 2016.

 

Miejmy nadzieję, że gospodarka rolna nie przyczyni się do znacznego zaniku miejsc bytowania rzadkich gatunków ptaków.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe