Projekcja filmu dokumentalnego "Zapora"

  • 10.03.2017, 13:50
  • red.
zapora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Zapora”.

Biuro Edukacji Narodowej IPN Oddz. w Lublinie i Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego zaprosili w ramach Przystanku Historia IPN, na projekcję filmu dokumentalnego "Zapora".

Film opowiada o jednym z najbardziej niezłomnych dowódców Armii Krajowej oraz podziemia niepodległościowego, cichociemnym - majorze Hieronimie Dekutowskim.
Jest to przede wszystkim zapis wspomnień podkomendnych mjr. „Zapory”, kolegów, przyjaciół i członków rodziny. Z ich opowieści wyłania się obraz człowieka wymagającego i upartego, a jednocześnie wrażliwego i tęskniącego za normalnym życiem. Historie opowiadane przez dawnych podkomendnych Dekutowskiego uzupełniają liczne zdjęcia, dokumenty i animacje przedstawiające najważniejsze akcje „Zaporczyków”.

Prelekcję przed projekcją filmu wygłosił dr Sławomir Poleszak z Biura Badań Historycznych

IPN Oddz. w Lublinie.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe