Strajk kobiet

  • 10.03.2017, 13:52
  • red.
manifestacja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
8 marca działaczki PO, Nowoczesnej, KODu i Stowarzyszenia „Zamość – Nasz wspólny dom” zorganizowały manifestację.

Utrzymanie standardów opieki okołoporodowej, dofinansowanie in vitro, dostęp do bezpłatnej antykoncepcji, bezpieczne przerywanie ciąży oraz badania prenatalne najnowszej generacji – to kilka z całej listy postulatów, z jakimi demonstrowały kobiety w całej Polsce, strajk odbył się również w Zamościu.

8 marca czyli w Międzynarodowy Dzień Kobiet strajk zorganizowały działaczki Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Komitetu Obrony Demokracji i Stowarzyszenia „Zamość – nasz wspólny dom”.

Strajkujące rozdawały ulotki informacyjne, manifestowały również transparentami. Protest odbywał się na Rynku Wielkim a udział w nim wzięło ok. 100 osób.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe