Jak wygląda mycie hal magazynowych?

  • 16.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wygląda mycie hal magazynowych?
Logistyka wymaga doskonałej organizacji na każdym poziomie. Porządek w magazynie umożliwia sprawna pracę, ale ważne jest nie tylko przechowywanie towarów we właściwych miejscach, ale też czystość. Regularne mycie hal magazynowych zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracowników, a także zabezpiecza magazynowane produkty. Jak czyścić takie hale?

Mycie hal magazynowych – najważniejsze informacje

Kompletne mycie hal magazynowych wykonuje się stosunkowo rzadko, ponieważ wymaga gruntownego przygotowania przestrzeni. Zwłaszcza przed pierwszym myciem ważne jest skontaktowanie się z wybraną firmą i ustalenie, jak często i jakimi metodami ma być wykonywane mycie hal magazynowych. W przypadku dużych magazynów bywa, że hale są czyszczone naprzemiennie. Pozwala to uniknąć całkowitego przestoju w pracy.

Pracownicy firm sprzątających pomogą dobrać sposoby czyszczenia, ale warto też wiedzieć, jaka jest nawierzchnia podłogi, warto też udzielić informacji o rodzaju najczęstszych zanieczyszczeń. Do nawierzchni betonowych czy gumowych odpowiednie są różne rodzaje środków i metod usuwania zanieczyszczeń.

Mycie hal magazynowych i produkcyjnych – najczęstsze sposoby

Metody mycia hal magazynowych często są w zasadzie podobne do tych znanych z domu. Często wykorzystywane są myjki ciśnieniowe czy szczotki, jednak ze względu na skalę prac są to o wiele wydajniejsze i często większe urządzenia. Firmy takie jak https://makowskimis.eu/oferta/hale oprócz tego oferują wykorzystanie specjalistycznego odkurzacza przemysłowego. Jest to pojazd przypominający cysternę, wyposażony w pompę zasysającą o dużej mocy. Dzięki temu możliwe jest błyskawiczne usunięcie nie tylko materiałów stałych, ale także cieczy czy szlamów.

Częstotliwość mycia hal magazynowych zależy od intensywności użytkowania, a także rodzaju zanieczyszczeń. W przypadku miejsc, w których przechowuje się żywność, często przeprowadza się je nawet kilka razy w roku, natomiast magazyny z meblami czy np. odzieżą można myć o wiele rzadziej, na co dzień ograniczając się do odkurzania i dbania o porządek.


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: