Projektowanie wnętrz – kiedy warto zatrudnić projektanta?

  • 17.07.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Projektowanie wnętrz – kiedy warto zatrudnić projektanta?
Zakup domu czy mieszkania do dopiero pierwszy krok do posiadania wymarzonego lokum. Kolejnym ważnym etapem jest jego wykończenie – wiele osób korzysta wtedy z usług projektanta wnętrz. Mimo, że każdy wie, co mu się podoba, nie każdy potrafi samodzielnie zaprojektować wnętrze, by było jednocześnie piękne i funkcjonalne. Jak przygotować się do współpracy z projektantem wnętrz?

Projektowanie wnętrz – lista rzeczy do zrobienia

Planując wykończenie wnętrz, najlepiej zabrać się za to systematycznie. Najważniejsze jest, by w domu było nie tylko ładnie, ale i wygodnie. Dlatego warto wziąć pod uwagę zarówno obecną ilość domowników, jak i ewentualne przyszłe potomstwo.

Projektanci wnętrz zwykle zaczynają współpracę z klientem od dokładnego wywiadu, którego celem jest określenie oczekiwań i możliwości. Oprócz tego podczas wywiadu projektant wnętrz stara się ustalić gust klienta, a także styl życia – na przykład jeżeli pracuje w domu, to jak powinien być urządzony gabinet.

Właściwe projektowanie wnętrz zaczyna się dopiero po wywiadzie. Obecnie większość pracy wykonuje się komputerowo. Umożliwia to łatwą zmianę niektórych parametrów, a często także przygotowanie trójwymiarowej wizualizacji.

Projektowanie wnętrz i dodatkowe usługi

Wielu projektantów, takich jak https://mg-design.pl/ oferuje pomoc klientowi aż do ukończenia prac. Dodatkowe usługi, na które często można liczyć zamawiając projekt wnętrza, to opracowanie kosztorysu, pomoc przy zakupach czy nadzór autorski na poszczególnych etapach prac. Warto wiedzieć, że w projektowaniu wnętrz często uwzględnia się także takie detale, jak wygląd gniazdek elektrycznych, włączników światła czy kranów. Często w projekcie uwzględniane są stosunkowo rzadko spotykane akcesoria czy wyposażenie, dlatego warto szukać projektanta wnętrz, który oferuje asystę przy zakupach i doradzi, gdzie można kupić poszczególne elementy. Projektowanie wnętrz staje się coraz popularniejszą usługą, zwłaszcza wśród osób, które kupują nowe mieszkania czy budują dom, ale korzysta z niej też wiele firm.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: