Opieka domowa dla osób starszych – poznaj to korzystne rozwiązanie

  • 30.07.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Opieka domowa dla osób starszych – poznaj to korzystne rozwiązanie
Nawet najbardziej energiczni seniorzy mogą z czasem potrzebować kogoś, kto wesprze ich na co dzień. Odwiedzanie przychodni lekarskich jest problematyczne, a dzieci i wnuki nie zawsze mają czas na towarzyszenie bliskim podczas wizyt u różnych lekarzy. W związku z tym warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi zapewniającej opiekę domową dla osób starszych.

Opieka domowa dla osób starszych – na czym polega?

Opieka domowa dla osób starszych to nowoczesne rozwiązanie zapewniające seniorom pomoc doświadczonych lekarzy, bez konieczności wychodzenia z domu. Tego typu konsultacje medyczne są bardzo wygodne nie tylko dla samych pacjentów, ale również dla ich rodzin. Senior może czuć się bezpiecznie, a jego zdrowie jest pod stałą kontrolą personelu medycznego. Opieka domowa dla osób starszych może być całodobowa lub sporadyczna – wszystko zależy od wybranej opcji. Najczęściej taka forma wsparcia zakłada pomoc w codziennych czynnościach, monitorowanie stanu zdrowia pacjenta, jak również rehabilitację. Dzięki temu bliscy seniora mogą przestać się martwić, że pod ich nieobecność wydarzy się tragedia lub nie będą mieli czasu na codzienne odwiedziny.

Opieka domowa dla osób starszych – ile kosztuje?

Rozwiązanie, jakim jest opieka domowa dla osób starszych jest doskonałą alternatywą dla ośrodków opiekuńczych. Wielu seniorów unika tego typu miejsc, ponieważ bezpieczniej czują się we własnym domu. Ponadto nie chcą być ciężarem dla rodziny, przez co sytuacja jest dosyć skomplikowana. Opieka domowa dla osób starszych pozwala na pozostanie pacjenta w domu, a przy tym monitorowanie jego zdrowia. Jednak taka usługa sporo kosztuje, zwłaszcza gdy zakłada całodobową opiekę. Zazwyczaj jest to koszt rzędu kilku tysięcy, dlatego niewiele osób może sobie na to pozwolić. Na szczęście powstały organizacje i stowarzyszenia, które oferują domowe wizyty personelu medycznego za darmo. Informacje o tego typu wsparciu można znaleźć na stronie https://rehabilitacjaopole.pl/projekt-zdrowotny-dla-osob-starszych/. Dzięki temu z pomocy lekarzy i pielęgniarek mogą skorzystać również osoby, które nie dysponują dużym budżetem.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: