Przenośny agregat prądotwórczy – urządzenie, które przyda się w warsztacie

  • 31.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Przenośny agregat prądotwórczy – urządzenie, które przyda się w warsztacie
Planując domowy warsztat często bierzemy pod uwagę zakup przeróżnych narzędzi i urządzeń, które mają ułatwić pracę. Może się zdarzyć, że niektóre z nich są bardzo obciążające dla domowej instalacji elektrycznej – warto wtedy przemyśleć zakup przenośnego generatora prądu. Czym kierować się przy zakupie takiego agregatu?

Jakiej mocy może dostarczyć przenośny agregat prądotwórczy?

Przenośne generatory prądu są dostępne w różnych wariantach, warto więc odpowiednio dobrać moc urządzenia. Zazwyczaj jest ona podawana w kilowoltoamperach (kVA), a moc narzędzi w kilowatach. Dlatego ważne jest, by obliczyć swoje zapotrzebowanie i odpowiednio obliczyć wartości. Zawsze należy pozostawić pewien margines, a więc dobrać urządzenie o nieco większej mocy, niż nasze realne potrzeby. Pozwoli to uniknąć przeciążenia agregatu.

Warto wiedzieć, że niektóre przenośne agregaty prądotwórcze są wyposażone także w moduł spawalniczy – pozwala to na wykonywanie prac bez konieczności podłączania wielkiej ilości urządzeń.

W jakich sytuacjach warto kupować przenośne generatory prądu?

Wiele osób korzysta wyłącznie z prostych narzędzi, które nie wymagają wiele mocy. Zapaleni majsterkowicze często wyposażają jednak swoje warsztaty w coraz bardziej zaawansowane obrabiarki, frezarki i inne maszyny pochłaniające ogromne ilości energii elektrycznej. W takich sytuacjach obciążenie sieci może być znaczne, a możliwe jest wręcz jej przeciążenie.

Warto więc zapoznać się z dostępną ofertą przenośnych generatorów prądu, np. na stronie https://agregaty.com.pl/agregaty-przenosne/. Pozwoli to na realizowanie swojej pasji bez uprzykrzania życia pozostałym domownikom.

Inną sytuacją, w której przenośny generator prądu jest przydatny, jest majsterkowanie na działce. Moc przyłączeniowa w takich miejscach często jest niewielka, a w wielu miejscach prąd jest odłączany jesienią i zimą. Może się jednak zdarzyć, że akurat w tym czasie chcielibyśmy wykonać drobne naprawy czy przeprowadzić prace wymagające prądu. Przenośny agregat prądotwórczy jest wówczas nieoceniony – można go łatwo przywieźć na miejsce i nie przejmować się brakiem prądu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: