Gdzie można zlecić dorabianie kluczy?

  • 03.08.2020, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie można zlecić dorabianie kluczy?
Najczęściej, gdy potrzebujemy dorobić klucz, idziemy do jednego z najbliższych zakładów zajmujących się takimi usługami. Zdarzają się jednak sytuacje, w których fachowiec nie dysponuje odpowiednim sprzętem, by wykonać zlecenie. Dlaczego niektóre klucze łatwiej dorobić od innych? Wyjaśniamy!

Dorabianie kluczy – najważniejsze informacje

Warto wiedzieć, że istnieje mnóstwo rodzajów zamków i kluczy – producenci wymyślają różne sposoby zabezpieczeń, łącznie z magnesami ustawiającymi zapadki we właściwej pozycji. Dorobienie takiego klucza w zwykłym zakładzie jest niemożliwe, dlatego w przypadku kluczy patentowych i nietypowych często prościej jest uzyskać dodatkowy oryginał. Na czym to polega?

Kupując zamek patentowy, poza kompletem kluczy zawsze otrzymujemy dodatkową kartę bezpieczeństwa. Warto ją schować w bezpiecznym miejscu, ponieważ ma ona zapisaną kombinację zapadek wykorzystaną w konkretnym egzemplarzu zamka. Na podstawie takiej karty można dorobić oryginalny klucz. To szczególnie ważne w drogich zamkach ze szczególnie precyzyjnym mechanizmem, który mógłby ulec uszkodzeniu po użyciu źle wykonanej kopii.

Dorabianie kluczy nietypowych też jest możliwe!

Klucze nietypowe to takie, które odbiegają od standardów, nawet tych rzadziej spotykanych. Mogą to być modele ze szczególnie rzadkim rodzajem zabezpieczeń lub w niespotykanym kształcie. Zdarza się też, że ktoś posiada zabytkowy zamek, do którego ma tylko jeden klucz – to trudne zlecenie, dlatego niewiele firm podejmuje się takich zadań. Jedną z nich jest https://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/ z Krakowa. Inną możliwością jest unowocześnienie takiego zamka – zachowanie zabytkowego wyglądu, ale wymiana mechanizmu na nowy, działający płynniej i bezpieczniejszy.

Możliwe jest też dorabianie kluczy do sejfów – gdy zajdzie taka potrzeba, najczęściej konieczne jest wykonanie pisemnego zlecenia.

Dorabianie kluczy nietypowych – ze względu na konieczność ręcznej pracy – jest dość kosztowne, warto jednak zdecydować się na usługi dobrego zakładu ślusarskiego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że klucz będzie idealnie pasował do zamka i nie powodował nawet najmniejszych uszkodzeń.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: