Czy Tarot się sprawdza?

  • 27.11.2020, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Czy Tarot się sprawdza?
Ludzie coraz częściej poszukują informacji na temat swego życia duchowego, podświadomości a także przyszłości. Chętnie poznają arkana wiedzy ezoterycznej, magicznej czy Kabały. W nauce tej tajemnej wiedzy pomagają liczne rekwizyty, takie jak amulety, różdżki, kryształy, wahadełka i talie kart. Jedną z bardziej znanych talii jest Tarot. Jakkolwiek istnieje kilka albo nawet kilkanaście rodzajów tych kart, to zasady korzystania z nich są podobne.

Czym jest Tarot?

Jest to sztuka odczytywania informacji z układów obrazków na kartach. Jednak w tej materii nic nie jest jednoznaczne. Nie wystarczy wylosować i rozłożyć karty na stole w celu przeczytania ich określonego znaczenia. Liczy się kolejność, wzajemne relacje w grupach kart, a przede wszystkim umiejętna interpretacja. Osoba, która wróży z Tarota, powinna mieć duże doświadczenie i ogromną intuicję. Ogólne znaczenie kart Tarota jest stałe. Poszczególne obrazy we wszystkich Arkanach pierwotnie interpretowane są podobnie. Jednak przechodząc do bardziej szczegółowego czytania, trzeba zaopatrzyć się w cierpliwość, uruchomić myślenie intuicyjne i skojarzeniowe. Jeżeli osoba wróżąca zna się na tym, co robi, to z kart Tarota można się sporo dowiedzieć.

Czy tylko przyszłość?

Tarot może nam powiedzieć wiele nie tylko o przyszłości. Możemy poznać również przeszłość, teraźniejszość a także własną osobowość. Jednak Tarot nie jest bezwzględną wyrocznią. Nie skazuje przyszłości na konkretne zdarzenia. Raczej mówi, co może się zdarzyć, gdy będziemy kroczyć wciąż tą samą ścieżką. Może wyniknąć pewne ostrzeżenie, ale na ogół nie dotyczy ono szczegółów. Wylosowane karty to tylko zestaw symboli. Doświadczony tarocista ma za zadanie właściwie je zinterpretować. Znaczenia kart mogą się nakładać na siebie a także wzajemnie się przenikać. Przekaz karciany może się czasem jawić jako coś bardzo chaotycznego. Niekiedy też przekaz bywa bardzo czytelny, nawet dla niezbyt doświadczonej osoby. Czasem też może nastąpić interpretacja życzeniowa. Ponadto osoba wróżąca jest tylko człowiekiem i może odbierać mylne sygnały i mylnie je interpretować. Może też być danego dnia w gorszej formie intelektualnej. Tak więc Tarot nie musi się sprawdzać w sensie dosłownym. Jego przekazy mogą też być mylnie odgadnięte. Poza tym, na skutek wpływu na swoje postępowanie, można osiągnąć inną rzeczywistość, gdzie prognozowane zdarzenia nie zaistnieją.

Kto może wróżyć z Tarota?

Uważa się, że każdy może zajmować się Tarotem. Są jednak pewne mity, jak ten, który mówi, że talia bardziej lubi jedne osoby a inne mniej. Nie mniej jednak zajmowanie się interpretacją Tarota wymaga od adeptów tej sztuki wielu lat praktykowania i cierpliwości.

Przeczytaj więcej o tym czy Tarot się sprawdza.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: