Kamizelka ratunkowa - cena musi być wysoka?

  • 29.04.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kamizelka ratunkowa - cena musi być wysoka?
Sporty wodne zyskują na popularności z każdym kolejnym rokiem. Śmiem twierdzić, że sklepy z tego typu akcesoriami będą przeżywać w tym roku prawdziwe oblężenie - a wszystko to za sprawą niełatwej sytuacji pandemicznej, kiedy większość z nas siedziała zaszyta w czterech ścianach swojego domostwa. Polepszająca się pogoda za oknem wprost wymaga spędzania każdej wolnej chwili na łonie natury. Pamiętaj jednak zawsze o bezpieczeństwie - miej na sobie kapok! Kamizelka ratunkowa - cena musi być wygórowana?

Ratunkowa czy asekuracyjna?

Te dwa pojęcia często stosuje się zamiennie, jednak szczerze mówiąc oznaczają zupełnie co innego. A więc: czym różni się kamizelka asekuracyjna od ratunkowej? Cena obu z nich kształtuje się na podobnym poziomie. Jednak nie o pieniądze tu chodzi, a raczej o zastosowanie. Kapok asekuracyjny dedykowany jest wszystkim osobom potrafiącym pływać. Bywa przydatny podczas uprawiania wielu sportów wodnych (np. podczas spływu kajakowego, na żaglach, w czasie połowu ryb z jednostki pływającej) - jego zadaniem jest wspomóc osobę w utrzymaniu się na powierzchni wody. Kamizelka ratunkowa za to skutecznie chroni, ratuje przed utonięciem - posiada specjalne właściwości, dzięki którym utrzyma na powierzchni nawet nieprzytomnego człowieka. Świetnie sprawdza się u wszystkich tych, którzy nie potrafią pływać. Szczególnie polecam zakładać ją dzieciom - tylko posiadając wysokiej jakości kamizelkę ratunkową możesz spokojnie, bez stresu oddać się radości płynącej z uprawiania sportów wodnych razem z całą rodziną.

Ile kosztuje kamizelka ratunkowa?

Myśląc kamizelka ratunkowa cena wydaje się być adekwatna do jej jakości: a jako że każdy tego rodzaju kapok poddawany jest restrykcyjnym testom nasuwa się myśl, że to akcesorium kosztuje majątek. Nic bardziej mylnego! U polskiego producenta o nazwie “Aquarius” znajdziesz kamizelkę ratunkową już za ok. 100/200 zł! Nieco inaczej ma się sprawa z pneumatycznymi automatycznymi kamizelkami - z uwagi na ich skomplikowany mechanizm cena jest nieco wyższa. Uważam jednak, że na początek zwykły, tradycyjny kapok w zupełności wystarczy. Dodatkowym atutem jest dostępność rozmiarów dedykowanych najmłodszym: w przypadku Aquariusa dziecięca kamizelka ratunkowa cena wynosi mniej niż 100 zł. Jeżeli chodzi o tak specjalistyczny sprzęt, mający na celu ochronę zdrowia i życia człowieka, to chyba naprawdę niewiele.

Gdzie kupić kamizelkę ratunkową?

Najlepiej w sklepie zajmującym się stricte sportami wodnymi - znajdziesz w nim szeroką gamę produktów dedykowanych różnym dyscyplinom od wielu polskich i zagranicznych producentów. Powyższy warunek zostaje spełniony przez sklep internetowy www.gosup.pl. Jeżeli interesuje Cię kamizelka ratunkowa cena będzie tam z pewnością najkorzystniejsza. No i znajdziesz tam produkty marki Aquarius - a pamiętaj, że kupując wyroby od polskiego producenta, wspierasz naszą gospodarkę.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: