Czy odkomarzanie jest bezpieczne?

  • 21.05.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Czy odkomarzanie jest bezpieczne?
Komary to bardzo dające się latem we znaki robaki. Nie są groźne, nie przenoszą dolegliwości, jednak nie ma prawdopodobnie człowieka, jaki z łatwością tolerowałby ich obecność. Są trudne, uciążliwe oraz kłują, natomiast po ich ukąszeniach są swędzące ślady. Są lata, iż społeczność komarów jest duża, wdzierają się do domów, odstręczają ciepłe wieczory na tarasie, napadają uczestników zabaw plenerowych, osoby spędzające czynnie czas na wolnym powietrzu, ludzi starszych oraz dzieci. Wtedy należałoby zdecydować się na zabieg odkomarzania. Co chodzi o nim wiedzieć przed jego wykonaniem?

Odkomarzanie - co należy wiedzieć?

Specyfiki siadają na liściach drewien i w miejscach gdzie lubią być komary, meszki itd. Środki są pewne dla ludzi oraz stworzeń domowych. Pamiętajmy także o miejscach w jakich komary oraz muchy się mnożą więc woda np. oczka hydrologiczne, stawy, jeziora, przepełnione odpływy, star beczki lub opony z deszczówką. Do takich miejsc dodajemy naturalny środek – larwicyd jaki niszczy ich larwy w wodzie. Należy także na przyszłość unikać umieszczania na dworze rzeczy w jakich stoi woda.

Dobrze wykonany zabieg odkomarzania należy powtarzać mniej więcej co 4 do 6 tygodni. Na skuteczność zabiegu mają wpływ dobór dobrej formy oraz specyfików, jednak także warunki powietrzne, które towarzyszą w trakcie wykonywania zabiegu, jak również po nim. Sam zabieg wykonywać należy w jasne oraz słoneczne dni, w wypadku zwykłych opadów deszczu skraca się okres utrzymywania się specyfiku, w konsekwencji inny zabieg trzeba będzie zrobić wcześniej.

Formy odkomarzania

Odkomarzanie metodą naziemną z wykorzystaniem rozpylaczy spalinowych „na zimno” jest zabiegiem głównie wykorzystywanym, o odpowiedniej efektywności. Tu krople cieczy roboczej o powierzchni około 200 mikrometrów wysyłane są wraz z rozpędzonym powietrzem na identycznej zasadzie jak w domowych rozpylaczach, pokrywając jedynie owe powierzchnie jakie na bazie własnego doświadczenia dobierze fachowiec DDD przeprowadzający zabieg. Odkomarzanie metodą naziemną zamgławiania „na gorąco” polega na wykorzystaniu określonego narzędzia, jakie tworzy niezwykle drobną kroplę.

Likwidacja oraz usuwanie – forma chemiczna

Środki syntetyczne w większości wypadków wykazują nieobojętne oddziaływanie na systemy wodne, np. ryby. Więc, gdy klient decyduje się na odkomarzanie, mamy na uwadze dobre zabezpieczenie zbiorników hydrologicznych. Likwidację oraz usuwanie komarów należy robić podczas dobrych wymogów pogodowych i w dobrych porach dniach. Najlepsze pory dnia na odkomarzanie to wcześnie rano i późne popołudnie.

Czy odkomarzanie jest niebezpieczne dla człowieka?

Odkomarzanie jest czynnością, jaką powinni zrobić wykwalifikowani eksperci z dwóch czynników. Główny powód to efektywność, natomiast inny to zabezpieczenie dla zdrowia oraz życia ludzi oaz własnych organizmów żywych znajdujących się we własnym środowisku. Podczas odkomarzania stosowane są substancje, jakie niewprawne rozprzestrzeniane mogą niekorzystnie wpłynąć na własne zdrowie.

Sprawdź ofertę firmy https://protect24h.pl/

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: