Kleje do etykietowania opakowań szklanych o różnym zastosowaniu

  • 14.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kleje do etykietowania opakowań szklanych o różnym zastosowaniu
Opakowania szklane znajdują szerokie zastosowanie głównie w wytwórstwie browarnym, alkoholowym, farmaceutycznym oraz spożywczym. W zależności od szczególnych właściwości produktów stosuje się kleje, które w bezpieczny sposób pozwolą na trwałe umieszczenie etykiety. Poznaj nowoczesne zastosowania klejów w przypadku opakowań szklanych.

Innowacyjne etykiety z nadrukiem od strony kleju

W przypadku opakowań szklanych dużą popularnością cieszą się etykiety dwustronnie drukowane. Tego rodzaju oznaczenia wymagają użycia specjalnego kleju, który będzie jednocześnie trwały oraz nie pozostawi nieestetycznych śladów po odklejeniu wierzchniej warstwy. Rozwiązanie to stosuje się bardzo często w przypadku produktów kosmetycznych, kiedy to w słoiczkach lub niewielkich butelkach umieszczane są kremy czy kolorowe produkty do makijażu. Aktualnie obowiązujące przepisy wymagają bowiem umieszczenia na etykietach licznych informacji odnośnie do składu produktów, co powoduje konieczność skorzystania z tego rodzaju rozwiązań. Dwustronny nadruk stosuje się również w przypadku alkoholi oraz soków dla dzieci. Na drugiej stronie etykiety nie muszą bowiem znajdować się ważne informacje dotyczące produktu. W przypadku żywności dla dzieci popularne jest umieszczanie na drugiej stronie etykiety mini krzyżówek, rebusów czy kolorowanek.

Praktyczne etykiety z klejem odlepnym

Klientom indywidualnym etykiety z klejem odlepnym kojarzą się głównie z łatwym ich usuwaniem. Przedsiębiorstwa stosują je również ze względu na możliwość ponownego użycia. Przy tego rodzaju etykietach stosuje się specjalny klej, który łatwo przylega na gładkich powierzchni szklanych, nie pozostawiając żadnych zabrudzeń. Bardzo często stosowane są one w przypadku licznych kampanii reklamowych, kiedy w ten sposób doczepiany jest produkt promocyjny. Kleje odlepne do etykietowania opakowań szklanych mogą również pełnić funkcję kontroli jakości. W zależności od poziomu wadliwości produktu stosuje się etykiety oznaczone kolorem żółtym, czerwonym lub zielonym. Etykiety wyposażone w łatwo odlepny klej można szybko usunąć bez żadnego uszczerbku dla oryginalnego opakowania.

Kleje do etykietowania opakowań szklanych typu wina

Szklane butelki z winem wymagają zastosowania specjalnego kleju kauczukowego. - Wyróżnia się on bardzo dobrą przyczepnością początkową oraz możliwością stosowania na wilgotnych powierzchniach – mówi ekspert ze sklepu Fobaro.pl. Etykiety tego rodzaju przeznaczone są do przechowywania w temperaturze pokojowej. Klej odporny jest na wilgoć tylko w początkowej fazie umieszczania naklejek do czasu uzyskania maksymalnej przyczepności na butelce.

Grupa Tipmedia
Podziel się: