Jak znaleźć dobrego adwokata do sprawy rozwodowej?

  • 18.06.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak znaleźć dobrego adwokata do sprawy rozwodowej?
Sprawy rozwodowe są prowadzone w ramach prawa cywilnego. Dział ten rozwija się niezwykle szybko – wciąż zmieniają się nie tylko przepisy, ale też regulaminy. Chcąc sprawnie przeprowadzić rozwód, warto wybrać specjalistę, który nie tylko gwarantuje kompleksowe podejście do Klienta, ale jest również na bieżąco z obowiązującymi przepisami. Jak znaleźć dobrego adwokata do sprawy rozwodowej? Podpowiadamy.

 

Adwokat rozwodowy – czy jest potrzebny?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto inwestować z wynajęcie adwokata rozwodowego, czy też samodzielnie wziąć udział w sprawie. Otóż, warto pamiętać, że dobry adwokat świadczący usługi w zakresie rozwodów zapewnia pełne wsparcie na każdym etapie procesu rozwodowego. Dzięki temu Klient nie musi się martwić, w jaki sposób złożyć pozew o rozwód czy też jak przygotować się do rozprawy. Plusem skorzystania z pomocy specjalisty jest również zwiększenie szans na uzyskanie najkorzystniejszego wyroku. Warto również pamiętać, że dobry adwokat rozwodowy nie tylko bierze udział w sprawach rozwodowych, ale też:

  • pomaga w ustaleniu wartości majątku i dokonania jego podziału,
  • udziela porad prawnych,
  • gromadzi i przygotowuje wszelkiego rodzaju dokumentację,
  • chroni uzasadnione interesy Klienta, 
  • odwołuje się od orzeczeń sądów.

Czym kierować się przy wyborze dobrego adwokata do rozwodu?

Dobry adwokat do rozwodu nie jest konieczny jedynie w sytuacji, gdy małżonkowie są zgodni, co do przeprowadzenia procesu rozwodowego i nie mają wobec siebie specjalnych roszczeń. Niestety, takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, stąd obecność obrońcy często jest konieczna. Wśród najczęstszych problemów, z jakimi radzi sobie dobry adwokat rozwodowy, znajdują się: ustalenie miejsca pobytu dziecka czy też dokonanie podziału majątku i zobowiązań. Stąd też, wybierając właściwego specjalistę, warto zwrócić uwagę na kilka czynników.

Dobry adwokat powinien specjalizować się z konkretnej dziedzinie prawa – daje to gwarancję, że na bieżąco zna obowiązujące przepisy i wykona swoją pracę na najwyższym poziomie. Adwokaci świadczący ogólne usługi nie zawsze doskonale radzą sobie z tematach rodzinnych. Klienci często oczekują nie tylko pomocy prawnej, ale też wsparcia psychicznego. Wiedząc, jak trudny jest to czas zarówno dla małżonków, jak i dzieci podpowie najlepsze rozwiązania i wskaże właściwą drogę postępowania. Doskonale, jeśli adwokat chętnie omawia dostępne rozwiązania/strategie obrony – potwierdza to jego kompetencje i chęć uzyskania zadowalającego wyniku.

Doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści nie należą do najtańszych. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z ich wsparcia. W zależności od sytuacji, może się okazać, że poniesione koszty zwrócą się z nawiązką i pozwolą znacznie poprawić sytuację finansową nie tylko małżonka, ale również dzieci.

Warto również zwrócić uwagę na dotychczasowe opinie Klientów.  Najlepszym dowodem, że wybrany adwokat świadczy usługi na najwyższym poziomie są wygrane sprawy i oczywiście recenzje – te ostatnie z łatwością można znaleźć w sieci.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: