Architektura w Hiszpanii – czyli zwiedź przepiękne zabytki na Półwyspie Iberyjskim!

  • 07.09.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Architektura w Hiszpanii – czyli zwiedź przepiękne zabytki na Półwyspie…
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski to dobry pomysł na spędzenie wakacji. Planując taką wycieczkę warto dobrze ją zaplanować, żeby zobaczyć dużo ciekawych miejsc i interesujących zakątków, a z całej podróży jak najwięcej wynieść.

Jednym z przystanków podczas eskapady po Półwyspie Iberyjskim na pewno będzie Hiszpania. Arquitectura en España, czyli architektura Hiszpanii, jest bardzo cenna i bogata, ale podczas krótkiego pobytu w tym kraju nie sposób wszystkiego zobaczyć.

Przedstawiamy 4 hiszpańskie atrakcje turystyczne, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę:

Klasztor Descalzes Reales

Będąc w Madrycie warto wygospodarować czas na wizytę w Monasterio de las Descalzas Reales, jednej z największych atrakcji turystycznych tego miasta. Klasztor jest dziełem sztuki architektonicznej, które budzi zachwyt wszystkich odwiedzających. Oprócz pięknie zdobionej klatki schodowej i dormitorium, skrywa też dzieła znakomitych artystów takich jak Pedro de Mana, Tycjan czy Rubens.

Pałac Królewski w Madrycie

Słynny Palacio Real de Madrid to jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji w całym Madrycie. Wzniesiony w XVIII wieku na zlecenie Filipa V Burbona, miał reprezentować styl barokowy, ale w trakcie budowy zmieniono plany i powstał budynek rokokowy i klasycystyczny. W kategorii przepychu można przyrównać go do francuskiego Luwru.

Plaza Mayor

W średniowieczu Plaza Mayor, czyli Plac Główny, był zwykłym targowiskiem. Obecnie jest jedną z największych atrakcji turystycznych Madrytu, a także jego wizytówką. To tu znajduje się Casa de Panaderia, którego ściany ozdabiają przepiękne freski. Podczas długiego spaceru po Plaza Mayor będziesz miał okazję podziwiać najstarszą architekturę miasta pochodzącą z XVI i XVII wieku.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie www.hermosaespana.es.

Gran Via

Ulica La Gran Via to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic całego Madrytu. Tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Zawsze jest tu pełno turystów, zwiedzających i okolicznych mieszkańców. Uznana została centrum handlowym stolicy Hiszpanii, które też pełni rolę jej serca.

Więcej zabytków, które warto zobaczyć podczas wizyty w Madrycie, znajdziesz pod adresem https://www.hermosaespana.es/15-lugares-que-merecen-la-pena-ver-en-madrid/

Grupa Tipmedia
Podziel się: