Praca opiekunki seniora od kuchni

  • 15.06.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Praca opiekunki seniora od kuchni
Na portalach z ogłoszeniami o pracę oraz wszelkiego rodzaju grupach w social mediach codziennie pojawiają się dziesiątki, jeśli nie setki, ogłoszeń o pracę dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Wynika to z ogromnego zapotrzebowania jakie istnieje w Niemczech, co jest bezpośrednio związane ze starzeniem się niemieckiego społeczeństwa i wzrostem liczby seniorów. Część z nich w wyniku chorób zdana jest na pomoc rodziny, domów seniora lub właśnie opiekunek do osób starszych. Jednak tak naprawdę niewiele osób wie z czym wiąże się praca w opiece w Niemczech.

Jakie kwalifikacje musi posiadać osoba, która chciałaby podjąć pracę w branży opieki osób starszych  Niemczech? Tutaj sprawa jest prosta, bowiem tak naprawdę liczą się tu dwa główne czynniki. Po pierwsze, znajomość języka niemieckiego na poziomie, który pozwoli na swobodną komunikację ze swoim podopiecznym, jego rodziną oraz osobami trzecimi. Druga istotna sprawa, to posiadania doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Może być to zarówno doświadczenie profesjonalne, jak i to zdobyte podczas opieki nad własną rodziną. Oczywiście w poszczególnych przypadkach mogą pojawić się jakieś dodatkowe wymagania i warunki stawiane np. przez rodzinę.

Za dobrą pracę należy się wynagrodzenie, a to w branży opieki w Niemczech jest bardzo atrakcyjne, szczególnie dla osób z Europy Środkowej i Wschodniej. Opiekunka osoby starszej, która spełnia wymienione wyżej warunki, może liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 1500 do nawet 2000 euro netto na miesiąc. W przypadku firmy Veritas Opieka średnia płaca oscyluje w okolicach 1800 euro netto na miesiąc. Do tego trzeba zaznaczyć, że opiekunka osoby starszej ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie, które finansowane są przez seniora lub jego rodzinę. Ponadto Veritas Opieka zapewnia także darmowy dojazd na sztelę i późniejszy powrót do kraju. Więcej informacji na temat pracy w opiece Niemcy i najnowsze oferty pracy znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: