Finansowanie z innej strony

  • 12.02.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Finansowanie z innej strony
Jeszcze do tej pory wielu z nas uważa, że jedynym bezpiecznym i sensownym sposobem pożyczania pieniędzy są kredyty bankowe. Są one co prawda dość drogie, wymagają spełnienia szeregu wyśrubowanych i skomplikowanych warunków, gwarantują natomiast bezpieczeństwo i niezmienność zasad finansowania. Warto jednak zastanowić się, czy na rynku nie ma wartościowej alternatywy dla pożyczek bankowych i czy są one rzeczywiście tak bezpieczne, jak nam się do tej pory wydawało.

Bank czy nie bank

Pożyczki pozabankowe w wielu z nas wzbudzają wątpliwości. Wątpliwości te najczęściej jednak wynikają z niewiedzy. Przede wszystkim wydaje się nam, że bank to gwarancja bezpieczeństwa. Ile jednak na przestrzeni lat widzieliśmy historii, w których to właśnie banki odpowiadały za niepewną sytuację finansową swoich klientów? Ile razy okazywało się, że wszystkie zabezpieczenia kredytów, pożyczek, oszczędności na nic się zdawały w obliczu problemów finansowych poszczególnych banków. Pytanie więc, czy rzeczywiście warto poddawać się tak restrykcyjnej ocenie bankowej, skoro nie gwarantuje nam ona bezpieczeństwa

Pożyczki pozabankowe

Pożyczki przez internet niejednokrotnie mogą się okazać bezpieczniejszym rozwiązaniem niż kredyt. Dlaczego? Ponieważ bazują w dużej mierze na naszej odpowiedzialności, na świadomej decyzji, czy jesteśmy w stanie spłacić określone zobowiązanie finansowe. Firmy udzielające pożyczek online oczywiście sprawdzają stan naszych finansów, nie wymagają natomiast złożenia rozbudowanych wniosków finansowych, oświadczeń i potwierdzeń o zarobkach. Dodatkowo, renty i emerytury również okazują się wartościowymi środkami finansowymi z punktu widzenia pożyczki online. Bank ich w ogóle nie bierze pod uwagę. Uproszczona procedura przyznawania pożyczki (z reguły trwa ona do 15 minut) oraz poszerzenie zakresu dochodów, który jest brany pod uwagę, przy obliczaniu zdolności kredytowej - to wszystko sprawia, że większa grupa ludzi może sobie "pozwolić na kredyt". 

Odpowiedzialność

Nie jest jednak tak, że pożyczka na raty to kompletna samowolka i w sumie taką pożyczkę może dostać każdy. Napewno natomiast nie jest tak, że bycie studentem, emerytem, rencistą, osobą o niskich dochodach, osobą z długiem komorniczym, dyskwalifikuje od pomocy finansowej. Wręcz przeciwnie, przy pożyczkach pozabankowych wszyscy wyżej wymienieni mają możliwość starania się o pożyczkę przez internet. Pożyczkodawca wymaga jednak od nich sporej samoświadomości, umiejętności policzenia, czy rzeczywiście będą w stanie spłacić zaciągnięty dług. Obniżone "widełki" pożyczkowe nie zwalniają z tej odpowiedzialności, wręcz przeciwnie - czynią ją jeszcze bardziej istotną. Firmy pozabankowe wychodzą z założenia, że tylko pożyczkobiorcy wiedzą tak naprawdę jak przedstawiają się ich finanse, wydatki i zarobki. Analityka to tylko analityka. Czasami może się mylić. 

Gdzie szukać?

W internecie obecnie dostępnych jest bardzo dużo firm oferujących szybkie pożyczki. Pożyczki przez internet to kilka wyszukiwań, sprawdzenie oferty, złożenie wniosku i tak naprawdę w ciągu pół godziny możemy zmienić naszą sytuację finansową. Warto to jednak robić odpowiedzialnie, rzeczywiście zestawiać oferty, korzystać w porównywarek. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek, wyeliminujemy oszustów i wybierzemy najlepszą lub jedną z najlepszych ofert na rynku. Warto zwracać także uwagę na różnego rodzaju promocje, którymi często kuszą pożyczki online. Dzięki poszczególnym rozwiązaniom koszty związane z pożyczką mogą zostać zredukowane do minimum. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: