Wakacje w kamperze – o czym należy pamiętać?

  • 20.11.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Wakacje w kamperze – o czym należy pamiętać?
Podróże w kamperze dają nam swobodę i poczucie wolności. Nie musimy martwić się o nocleg czy transport bagaży. Podjęcie decyzji o wyjeździe również może być znacznie bardziej spontaniczne. Mimo że urlop spędzony na podróżowaniu w kamperze może wydawać się wyjątkowo beztroski, koniecznie należy pamiętać o kilku aspektach, które zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie kampera

Każdy posiadacz kampera w pierwszej kolejności powinien zadbać o jego ubezpieczenie. Dzięki odpowiednio dobranej polisie nie będziemy musieli martwić się o losowe zdarzenia, jakie mogą pojawić się na drodze. W momencie kolizji, wypadku lub zwykłej awarii, która uniemożliwi kontynuowanie podróży, otrzymamy należytą pomoc i z pewnością nie pozostaniemy z problemem sami. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC warto zainteresować się polisami dedykowanymi bezpośrednio do właścicieli kamperów. Bardzo często można wykupić je na określony czas, a ich rozszerzony zakres zapewnia kompleksową ochronę. Interesujące oferty znajdziesz na stronie: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.

Zrób przegląd techniczny

Przed wyjazdem, zwłaszcza tym dalszym, warto zdecydować się na dokładne sprawdzenie stanu technicznego naszego pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie kampera specjaliście, który wnikliwie zapozna się z jego możliwościami i sprawnością. Warto również tuż przed wyjazdem samodzielnie przetestować działanie świateł, zużycie opon czy wysokość płynów. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek w trakcie podróży. 

 

Zaplanuj podróż z wyprzedzeniem 

Posiadacze kampera często decydują się na spontaniczne wyjazdy. Jeśli jednak podróż ma być dłuższa, na przykład za granicę, warto dokładnie przemyśleć jakie akcesoria i produkty codziennego użytku mogą okazać się niezbędne. Gdy planujemy dalszą wyprawę, która potrwa nawet kilka tygodni, koniecznie zaopatrzmy się w pralkę turystyczną. Dzięki niej szybko odświeżymy swoją garderobę, a sam gadżet nie zajmie sporej ilości miejsca. Dobrym pomysłem jest również zakup piekarnika przeznaczonego na kuchenkę gazową. Możemy dzięki niemu przygotować smaczne pieczenie, a nawet ciasta. W ten sposób nawet znajdując się setki kilometrów od naszego domu, poczujemy się jak u siebie.

Wakacje spędzone w kamperze mogą być prawdziwą przygodą. Podróżowanie w ten sposób bezsprzecznie wiąże się z wieloma korzyściami. Pamiętajmy jednak, by do wyjazdu odpowiednio się przygotować, przede wszystkim dokonując zakupu odpowiedniej polisy. Dzięki niej my i nasi najbliżsi będziemy mogli cieszyć się spokojnym wypoczynkiem.  

Grupa Tipmedia
Podziel się: