Ile można oszczędzić, biorąc kredyt?

  • 07.12.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Ile można oszczędzić, biorąc kredyt?
Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? A może planujesz kupić nowy samochód? Niezależnie od tego, jakie są Twoje plany, możesz skorzystać z oferty banków. Zanim jednak złożysz wniosek, porównaj dostępne oferty. Sprawdź, jak krótka analiza pomoże zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.

Banki kuszą atrakcyjnymi produktami kredytowymi, które – choć są bardzo do siebie zbliżone – mogą znacznie różnić się parametrami. Dla kredytobiorcy oznacza to znaczne różnice w kosztach, co potwierdza m.in. porównywarka kredytów gotówkowych kredytowo.org. Wystarczy jednak poświęcić zaledwie kilka minut na analizę poszczególnych ofert, aby sporo zaoszczędzić.

Zaoszczędź nawet 3000 zł na kredycie samochodowym

3000 zł to niebagatelna kwota oszczędności. Jeżeli jednak do wyboru oferty kredytowej podejdziesz nieprofesjonalnie i zdecydujesz się na przypadkową opcję, sporo stracisz. Biorąc natomiast pod uwagę fakt, że potrzebujesz środków finansowych, na takie błędy nie możesz sobie pozwolić.

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 20 000 zł na okres 48 miesięcy. Zaciągając Kredyt Elastyczny na samochody nowe (BGŻ BNP Paribas), całkowita kwota do spłaty wyniesie 22 722,24 zł. Natomiast Kredyt Samochodowy (Santander Consumer Bank) o identycznych parametrach będzie kosztował w sumie 25 524,48 zł. Różnica wyniesie dokładnie 2802,24 zł. Miesięczne raty będą różnić się natomiast kwotą rzędu 58,38 zł.

Jak pokazuje ranking kredytów samochodowych na grudzień 2018, różnica między najdroższym a najtańszym produktem finansowym wynosi ponad 2800 zł. To bardzo dużo – nawet w skali 48 miesięcy.

Zaoszczędź ponad 500 zł na kredycie gotówkowym

Różnice widoczne są także w przypadku kredytów gotówkowych. Dlatego i tutaj zaleca się porównanie dostępnych ofert i wybór najtańszego rozwiązania finansowego. Dzięki takiemu podejściu uda się zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych – w przypadku dużych kwot zobowiązania.

Przykład 2. Załóżmy, że potrzebujesz 10 000 zł na dowolny cel. Wybierasz okres kredytowania wynoszący 32 miesiące. Najtańsze rozwiązanie proponuje Bank Pocztowy – Kredyt Pocztowy z całkowitą kwotą spłaty wynoszącą 11 283,84 zł. Natomiast najdroższa opcja to Pożyczka Gotówkowa w Citi Handlowy – całkowita kwota do spłaty wynos 11 847,04 zł. Różnica w miesięcznych ratach to 17,6 zł.

W przypadku kredytu gotówkowego różnica wynosi 563,20 zł – tyle możesz zaoszczędzić, porównując oferty przygotowane przez banki.

Poświęć więc kilka minut na szczegółową analizę kredytów. Zestawienie ofert pozwoli uniknąć przepłacania, dzięki czemu sporo zyskasz.

Grupa Tipmedia
Podziel się: