Podkład - prawdziwy must have kosmetyczny każdej kobiety

  • 25.04.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Podkład - prawdziwy must have kosmetyczny każdej kobiety
Gładka i aksamitna skóra to jeden z najważniejszych czynników sprawiających, że nasza twarz prezentuje się atrakcyjnie. Oprócz codziennej właściwej pielęgnacji, bazującej na oczyszczaniu i nawilżaniu, warto wspomnieć o kosmetyku, który pozwala natychmiastowo poprawić wygląd skóry. Mowa oczywiście o podkładzie. Zobaczcie, co musicie wiedzieć podczas jego zakupu.

Kolor podkładu i jego tonacja

Zadaniem podkładu jest przede wszystkim wyrównanie kolorytu, zmatowienie i sprawienie, aby skóra twarzy nie błyszczała, ale prezentowała się zdrowo i promiennie. Aby tak się stało, należy dobrać podkład do własnej karnacji. Kobiety, które od wielu lat stosują podkład, wiedzą, że na rynku kosmetycznym istnieją podkłady o zimnych, neutralnych i ciepłych tonacjach.

Tego typu kosmetyki do makijażu mają to do siebie, że ich kolor musi być idealnie dobrany do kolorytu naszej skóry. W przeciwnym razie skóra pokryta podkładem będzie źle się prezentować lub nawet ją postarzać, a przecież nie o taki efekt nam chodzi. Makijaż ma rozpromieniać naszą twarz, czyniąc ją świeżą i wypoczętą.

Na szczęście obecnie na rynku bez problemu znajdziemy podkłady o bardzo różnych odcieniach – zarówno bardzo jasnych, porcelanowych, przeznaczonych dla kobiet o bladej cerze, poprzez odcienie średnie, oliwkowe, a skończywszy na odcieniach ciemnych, idealnych dla mulatek lub osób czarnoskórych. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej dobrać kosmetyk do własnych preferencji i kolorytu skóry.

Sposób nakładania

Wiele podkładów dostępnych na rynku składa się ze szklanego pojemniczka zakończonego praktyczną pompką. To właśnie za sprawą tego ostatniego elementu łatwo wycisnąć na opuszek palca dokładnie tyle kosmetyku, ile potrzeba.

Grupa Tipmedia
Podziel się: