Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 03:51
Przeczytaj!

Co nie może trafić do przydomowej oczyszczalni ścieków?

Coraz więcej osób świadomie wybiera przydomowe oczyszczalnie, jako sposób na rozkład ścieków. Przede wszystkim jest to związane z ekologicznym i ekonomicznym podejściem. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że produkt końcowy może bez problemu trafić do rzeki, gruntu lub rowu melioracyjnego. Dzięki temu mamy pewność, że nie szkodzimy środowisku. Konieczne jest tylko to, żebyśmy zdawali sobie sprawę z tego, co nie może trafić do przydomowej oczyszczalni ścieków.
  • 20.02.2019 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Co nie może trafić do przydomowej oczyszczalni ścieków?

Jak zadbać o trwałość przydomowej oczyszczalni ścieków?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że jak wszystkie urządzenia, tak również przydomowa oczyszczalnia może ulec uszkodzeniu. Jednak zdarzy się tak tylko wtedy, gdy nie będziemy o nią dbali w wystarczający sposób. Szczególnie wtedy, gdy do wnętrza pojemnika dostaną się nieodpowiednie produkty. Prawidłowe użytkowanie oczyszczalni sprawi, że może posłużyć bez zarzutu nawet przez kilkadziesiąt lat.

Wysoka jakość urządzenia do oczyszczania domowych ścieków

Bez wątpienia do prawidłowej pracy przydomowej oczyszczalni ścieków bardzo potrzebne jest też urządzenie wysokiej jakości. Dzięki temu możemy być pewni, że materiał, z jakiego został wykonany, jest wytrzymały i nie ulegnie uszkodzeniu. W takim wypadku wszystkie ścieki mogłyby przedostać się do gruntu, co spowodowałoby duże zanieczyszczenie środowiska. Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, żebyśmy kupowali przydomowe oczyszczalnie ścieków tylko ze sprawdzonych sklepów, jak np. https://oczyszczalnie24.eu/9-oczyszczalnie-ekologiczne.

Jakie produkty nie mogą trafić do przydomowej oczyszczalni ścieków?

Bardzo ważne jest to, żebyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że niektóre produkty nie powinny trafić do wnętrza przydomowej oczyszczalni ścieków. Przede wszystkim jest to związane z ich niszczącym wpływem na bakterie, które biorą udział w procesie rozkładu. Poza tym nie wszystkie materiały mogą zamienić się w proste związki mineralne i pozostają w swojej stałej formie.

Przykładowe produkty

  • Nierozkładalne substancje, jak np. drewno, tekstylia, folie, chusteczki higieniczne, mokre ścierki papierowe, a także wkładki higieniczne;
  • Stężone produkty organiczne, można tu wymienić m.in. obierki i resztki pokarmów;
  • Oleje i smary, ponieważ niszczą osad czynny;
  • Detergenty i środki piorące, szczególnie wtedy, gdy mają w swoim składzie fosforan i chlor;
  • Odpadki przemysłowe, jak np. rozpuszczalniki, farby, lakiery, zmiękczacze i inne substancje toksyczne.

--- Materiał partnera ---