Pokolenie Z – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  • 08.05.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Pokolenie Z – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
Pokoleniem Z nazywamy ludzi, którzy obecnie wchodzą już powoli na rynek pracy. Kim są, jaka przed nimi przyszłość na rynku? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, by poznać odpowiedź.

Młodzi na rynku pracy

Jak już pisaliśmy wcześniej – pokolenie Z to osoby bardzo młode, wchodzące na rynek pracy. Obecnie istnieje wiele prognoz, dzięki którym jesteśmy w stanie bliżej poznać to pokolenie oraz ich stosunek do pracy. To ludzie, przed którymi świat stoi otworem, dzięki nowoczesnym technologiom są gotowi podjąć pracę gdziekolwiek, w każdej części świata. Dzięki swoim szerokim kontaktom z ludźmi z całego świata mogą rewelacyjnie sprawdzić się w pracy z klientem. To pokolenie nie ma problemów z opanowaniem tematyki z zakresu sieci i najnowszymi technologiami, dlatego też okazują się być doskonałymi specjalistami w zakresie e-marketingu, branży IT czy PR-u. Według kalkulatora brutto netto to właśnie w tych branżach pensje są najwyższe.

Jakie jest to pokolenie?

To ludzie ceniący  sobie szybkość i praktyczność. Potrafią szybko ocenić, czy dana rzecz będzie dla nich użyteczna, czy też nie. Charakteryzują się, natychmiastowym niemal, podejmowaniem decyzji. W momencie, kiedy pojawia się problem – od razu przystępują do jego rozwiązania.  Ludzi ci odznaczają się ciągłym niedosytem, pragną się rozwijać, stawiają sobie ambitne cele i skrupulatnie je realizują. Tak naprawdę trudno jest zatrzymać przedstawicieli tego pokolenia, jeżeli pracodawca nie zapewni pracownikom zdobywania nowego doświadczenia i umiejętności. Z drugiej strony – zostali wychowani w taki sposób, że ‘wyścig szczurów’ nie jest dla nich czymś obcym, a dążenie do osiągnięcia sukcesu jest podstawowym zadaniem, jakie przed nimi stoi. Często mówi się, że generacja ta składa się z samotników, indywidualistów, którzy czasami przejawiają zachowania egoistyczne wręcz. Cenią niezależność i samorozwój.

Praca z pokoleniem Z może okazać się trudna dla pracodawców, ponieważ  będą oni musieli znaleźć taki sposób, aby okiełznać młodych ludzi, zapewnić im atrakcyjne warunki pracy, a także rozwój.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: