Grawerowanie laserowe to gwarancja trwałości na długie lata

  • 10.05.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Grawerowanie to jedna z najtrwalszych metod wykorzystywanych do znakowania. Ponieważ wzór zostaje utrwalony bezpośrednio w materialne, jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia. Nie można go zetrzeć, zmyć, ani odkleić. Nawet po latach wygląda równie estetycznie jak zaraz po wykonaniu. Z tego powodu grawerowanie doskonale nadaje się do tworzenia gadżetów wyższej jakości przeznaczonych do dłuższego użytkowania.

Na czym polega grawerowanie laserowe?

Grawerowanie to żłobienie wzorów bezpośrednio w materiale. Jest to jedna z najstarszych technik zdobienia przedmiotów. Wykorzystywana była już w czasach starożytnych. Obecnie do grawerowania stosuje się nowoczesne lasery, które gwarantują wysoką precyzję wykonania nawet w przypadku skomplikowanych projektów. Niestety przy użyciu lasera można nanosić jedynie wzory monochromatyczne, co nie zmienia faktu, że gadżety, które powstają w ten sposób, wyróżniają się wysokimi walorami estetycznymi.

Grawerowane gadżety reklamowe

Przy produkcji gadżetów reklamowych trzeba brać pod uwagę nie tylko estetykę. Często duże znaczenie będzie miał również czas realizacji takiego zadania. W przypadku grawerowania laserowego dokładność idzie w parze z wysoką wydajnością i dobrą prędkością wykonywania pracy. Zastosowanie tej techniki do tworzenia gadżetów na zamówienie pozwoli na szybkie uzyskanie bardzo eleganckiego efektu. Jednocześnie wzór wyżłobiony w materiale będzie praktycznie niemożliwy do usunięcia. Gadżety reklamowe oznakowanie z zastosowaniem takiej metody mogą spełniać swoje funkcje przez lata. Nowoczesne urządzenia stosowane do grawerowania pozwalają więc na szybkie, precyzyjne i estetyczne znakowanie wybranych powierzchni.

Kiedy stosować grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserowe jest stosunkowo uniwersalną techniką i można ją stosować w przypadku wielu różnych materiałów. Najczęściej jest to drewno, metal oraz skóra, chociaż możliwe jest także użycie tej metody w przypadku akrylu, papieru, szkła, gumy, tworzyw sztucznych i tekstyliów. Dobre rezultaty uzyskuje się jedynie na powierzchniach, które są stosunkowo płaskie i równe. Zakrzywienie powierzchni będzie powodowało zniekształcenie nanoszonego na przedmiot projektu. Grawerowanie można zastosować do okrągłych gadżetów takich jak termosy oraz kubki, jednak wymaga to specjalnej obracarki. Urządzenie pozwala na naniesienie wzoru dookoła przedmiotu, co daje bardzo ciekawe rezultaty.

Do najczęściej grawerowanych przedmiotów należą breloki, gadżety elektroniczne, długopisy, drewniane zestawy do wina i narzędzia reklamowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować tę metodę znakowania także do innych produktów.

Grawerowanie laserowe to technika znakowania, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Za jej wykorzystaniem przemawia przede wszystkim bardzo wysoka trwałość oraz estetyka wykonanych w ten sposób wzorów. Doskonale nadaje się do znakowania przedmiotów eleganckich, chociaż można jej używać w przypadku bardzo wielu różnych gadżetów, tworząc oryginalne i gustowne projekty.

 

Więcej na https://gadzety-reklamowe.com/

Grupa Tipmedia
Podziel się: