Domowe spa – relaks dla zmysłów i ulga dla ciała

  • 02.04.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Domowe spa – relaks dla zmysłów i ulga dla ciała
Wizyta w spa kojarzy się z czasem całkowitego relaksu. Odłączenie się od codziennego zamieszania, uspokojenie nerwów i ukojenie zmysłów potrzebne jest każdemu. Niestety nie każdy ma możliwość lub czas na to by pozwolić sobie na taki komfort. Jednak nic nie powinno stac na przeszkodzie by urządzić sobie własne, domowe spa.

Domowe spa – małe rzeczy a cieszą!

Przygotowując domowe spa wcale nie trzeba wielkich nakładów finansowych czy tez czasowych. Tutaj raczej liczą się chęci. Na początek odłączenie od spraw bieżących. Tu sprawdzi się wyciszenie telefonu, wyłączenie wszelkiego rodzaju komunikatorów i telewizora. Zostawiamy za to przyjemną, relaksującą muzykę. Kolejny etap to oczywiście niezastąpiona kąpiel. Wannę warto napełnić wodą z ulubionym płynem lub olejkiem. Dodatkowo zamiast zwykłego światła można postawić na delikatne światło świeczek. Sprawdzą się także te zapachowe o ile nie będą kolidowały z zapachem wykorzystanym do przygotowania kąpieli. W trakcie takiej kąpieli lub po jej wykonaniu, kiedy otworzą się pory w skórze warto nałożyć maseczkę regeneracyjną. Będzie ona prawdziwym dobrodziejstwem dla skóry twarzy. Tak samo jak balsam nałożony po dokładnym osuszeniu na całą powierzchnię skóry. Kolejny etap domowego spa? Zdecydowanie manicure i pedicure. Dobrze odmoczony podczas kąpieli zrogowaciały naskórek np. na piętach będzie zdecydowanie łatwiejszy do usunięcia. Jeszcze tylko spiłowanie paznokci, nałożenie odżywki lub lakieru i piękne dłonie gotowe. Wszystkie te czynności nie wymagają zbyt wiele czasu i przede wszystkim pieniędzy. Powinna móc sobie pozwolić nawet zapracowana i zabiegana mama.

Domowe spa z dobrymi kosmetykami

Nie da się jednak ukryć, że takie domowe spa będzie znacznie bardziej efektywne jeśli zadba się o zakup dobrych kosmetyków. Mowa tu o produktach, które mogą poszczycić się dobroczynnym dla skóry składem. Takie można znaleźć online np. na stronie https://kobiece-kosmetyki.pl/ jak i w niektórych drogeriach stacjonarnych. Jednak w tym pierwszym przypadku ma się możliwość dowolnego porównywania produktów, a także polowania na promocje. Nie trzeba także wychodzić z domu na zakupy. Wystarczy tylko wszystko wrzucić do wirtualnego koszyka i zamówić dostawę.

 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: