Laptop gamingowy – podpowiadamy, na które parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie

  • 03.04.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Laptop gamingowy – podpowiadamy, na które parametry należy zwrócić uwagę…
Zakup laptopa do dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Musi on bowiem być jak najlepiej dostosowany do potrzeb. Inne będą miały osoby, które chcą go wykorzystywać sporadycznie, inne pracownicy firm, a jeszcze inne osoby, które lubią spędzać czas na graniu w gry komputerowe. Właśnie Ci ostatni potrzebują sprzętów o specjalnych parametrach.

Laptop gamingowy – karta graficzna i procesor

Dwa najważniejsze podzespoły w laptopie gamingowym to karta graficzna i procesor. Ta pierwsza odpowiada za płynność, a także jakość odtwarzanej gry. Osoby zorientowane w temacie doskonale wiedzą, że czym wyższy model tym większe możliwości. Mowa tu przede wszystkim o tym, że gdy dysponuje się dobrą kartą graficzną to ma się możliwość ustawienia gry w najlepszej jakości. Jak wybrać kartę graficzną? Tutaj prawda jest taka, ze czym droższa tym lepsza. Czym wyższy model tym więcej gier będzie nam działało bez problemowo. Kupując laptop gamingowy zazwyczaj mamy już ulubione gry i wiemy jakie w przyszłości będziemy chcieli mieć. I właśnie pod te, które dopiero będą miały swoją premierę najlepiej jest wybierać kartę graficzną.

Co do procesora to warto zwrócić uwagę na trzy podstawowe elementy. Po pierwsze nie powinien to być procesor gorszy od Intel Core i5. Tutaj należy zaznaczyć, że czym wyższa liczba tym lepiej, ponieważ zwiększa się wydajność tego podzespołu. Po drugie procesor powinien być wyposażony w przynajmniej cztery rdzenie. Po trzecie powinien być oznaczony na końcu literą H lub K. Ten ostatni aspekt warunkuje możliwości procesora względem wykorzystania karty graficznej. 

Laptop gamingowy – pamięć RAM, dysk twardy, rozdzielczość ekranu

Laptop gamingowy kupowany stacjonarnie czy online np. przez stronę https://tani-laptop.com/62-laptopy-gamingowe powinien mieć również odpowiednią pamięć RAM. Tutaj za absolutne minimum przyjmuje się 8GB. Każda większa liczba oznacza lepszy komfort użytkowania. Z kolei dysk twardy to oczywiście miejsce gdzie gromadzimy dane. Wyróżniamy typy HDD oraz SSD. W przypadku laptopów gamingowych najlepiej sprawdza się połączenie ich obu. Rozdzielczość i klawiaturę dobieramy do własnych preferencji.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: