Jack Daniels – co warto wiedzieć o jego historii?

  • 07.04.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jack Daniels – co warto wiedzieć o jego historii?
Stany Zjednoczone to jeden z głównych regionów produkcji whisky. Powstaje tam sześć odmian tego alkoholu. Jedna z nich pochodzi z najstarszej w kraju destylarni. Jaka jest historia Jacka Danielsa?

Kentucky whisky – czym jest burbon?

Zanim whisky trafiła do Stanów Zjednoczonych, przez stulecia rozwijała się w Europie. To właśnie imigranci ze Szkocji i Irlandii rozpoczęli produkcję tego trunku. Musieli jednak zmodyfikować recepturę i dostosować ją do panujących warunków naturalnych. I tak głównym zbożem stała się kukurydza. Whisky dojrzewała zaś nie w używanych, a nowych dębowych beczkach, dodatkowo opalanych od środka. Dominującym trunkiem w Stanach Zjednoczonych jest burbon. To whisky, która zawiera w mieszance od 51% do nawet 70%. Wszystko zależy od producenta. Trunek ten leżakuje w beczkach cztery lata. Im trwa to dłużej, tym ciemniejszy kolor posiada. Najwięcej takiej whisky powstaje w Kentucky. Stan ten uznawany jest za światową stolice burbonu. Wytwarza się tam bowiem 95% światowej produkcji.

Jack Daniels – alternatywa z Tennessee

W sąsiedztwie Kentucky leży stan słynący z produkcji innego rodzaju whisky. To Tennessee, w którym powstaje Jack Daniels czy George Dickel. Do ich produkcji wykorzystuje się mniejsze ilości kukurydzy w mieszance. Wyjątkowy smak i aromat uzyskuje się zaś dzięki specjalnemu procesowi filtracji. Alkohol ten przepuszczany jest bowiem przez trzymetrową warstwę klonowego węgla drzewnego. Dzięki temu ma ona łagodny smak i aromat. Więcej o tym dowiesz się tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/23-tennessee. Jack Daniels to alkohol wytwarzany od końca XIX wieku. Jego twórcą jest Jasper Newton Daniel. Był on potomkiem szkockich imigrantów, który chciał stworzyć trunek inny od tych dostępnych na rynku. Lata pracy zaowocowały wyprodukowaniem trunku zwanego Jack Daniel’s Old No.7. Szybko zyskał on uznanie krytyków i wdarł się do światowej czołówki. Jack Daniels do dziś jest sprzedawany w charakterystycznych butelkach z czarną etykietą. Nie brakuje także innych wersji smakowych. Na rynku znajdziemy chociażby wersję ryżową czy miodową.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: