Nauka angielskiego przez Internet – wady i zalety

  • 28.04.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Nauka angielskiego przez Internet – wady i zalety
Zastanawiasz się nad wkupieniem kursu języka angielskiego w wersji online, ale nigdy dotąd nie korzystałeś z żadnych metod nauki zdalnej? Obawiasz się, że taka forma edukacji poza szkołą charakteryzuje się gorszą jakością nauczania? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na powyższe wątpliwości. Dowiesz się również, jakie ma ona zalety i jakie ewentualne ryzyko ze sobą niesie.

Od szkoły po aplikację

Nauka angielskiego online może odbywać się na wiele sposobów – na rynku dostępne są liczne aplikacje, podcasty i różnego rodzaju narzędzia, umożliwiające zwiększenie swoich umiejętności w tym zakresie. Nie brak też blogów i portali tematycznych czy chociażby osób (najczęściej obcokrajowców), chętnie podejmujących się wirtualnych korepetycji. Coraz więcej ofert edukacji zdalnej pojawia się również ze strony szkół językowych. Czego możesz się spodziewać, wybierając takowe lekcje? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Mobilność i wygoda

Do niekwestionowanych zalet kursów angielskiego w trybie online należy pełna dowolność co do miejsca i czasu nauki. Jeśli korzystasz z aplikacji, tak naprawdę potrzebujesz jedynie swojego smartfona, by móc poznawać np. nowe słownictwo – w dowolnym miejscu świata. Podobnie rzecz ma się w przypadku szkół językowych: choć te prowadzą zajęcia w czasie rzeczywistym, udział z nich możesz wziąć wszędzie tam, gdzie sięga Internet – niezależnie od tego, czy właśnie przebywasz w domu, czy na urlopie za granicą. Przy okazji unikasz ponoszenia kosztów za dojazd i stania w korkach, żeby móc dotrzeć na zajęcia stacjonarne (np. odbywające się na drugim końcu Twojego miasta). Wiele szkół organizuje swoim uczniom również w pełni usystematyzowany program zdalnego nauczania. Jedną z nich jest np. noProblem z Lublina, zajmująca się nauką angielskiego online dedykowaną osobom dorosłym. Jej zajęcia odbywają się przy pomocy specjalnej platformy LMS. W trakcie lekcji (prowadzonych pod opieką lektora) wszyscy się widzą i słyszą, mają też do dyspozycji wirtualną tablicę. Tym samym kurs takowy tak naprawdę niewiele różni się od form stacjonarnych. Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość zdalnego przechowywania pomocy naukowych – raz na zawsze możesz pożegnać się więc ze stertą „kserówek”, bo wszystkie niezbędne materiały znajdziesz wyłącznie w swoim laptopie.

Brak wsparcia i zasięgu

Jedną z głównych wad internetowej nauki angielskiego jest bez wątpienia brak pomocy lektora – dotyczy to jednak wyłącznie edukacji przy pomocy podcastów, artykułów czy aplikacji. Jeśli bowiem zdecydujesz się na wybór tych form, uzyskasz jedynie dostęp do treści edukacyjnych. Nikt jednak nie skoryguje Twoich błędów, na co pozwalają m.in. rozmowy z wykwalifikowanym pedagogiem podczas lekcji. Pewną niedogodnością może okazać się też bieżąca szybkość połączenia internetowego lub problemy techniczne – te jednak zazwyczaj da się łatwo zniwelować: wystarczy, że poszukasz miejsca z lepszym zasięgiem, skorzystasz z innego nośnika lub skorzystasz z kursów online oferowanych przez noProblem. System online oferowany przez tę szkołę swoim ma minimalne wymagania co do sprzętu oraz łącza internetowego. Ostateczny sukces edukacji zależy wówczas już tylko od Twoich chęci.


 


 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: