Ekspres do kawy – jak wybrać?

  • 19.06.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Ekspres do kawy – jak wybrać?
Chciałbyś przygotowywać w domu taką samą kawę jaka jest serwowana w najlepszych kawiarniach? A może chcesz zaskoczyć swoich gości znakomitym cafe latte lub jakimś inną wymyślną kawą? A może do tego wszystkiego istotne jest też dla Ciebie, aby wszystko odbywało się przy jak najmniejszym nakładzie pracy, szybko i wręcz automatycznie? Są ku temu rozwiązania. Nowoczesny ekspres do kawy ciśnieniowy posiadają szereg funkcji i spełnią wszystkie Twoje smakowe wymagania.

Chciałbyś przygotowywać w domu taką samą kawę jaka jest serwowana w najlepszych kawiarniach? A może chcesz zaskoczyć swoich gości znakomitym cafe latte lub jakimś inną wymyślną kawą? A może do tego wszystkiego istotne jest też dla Ciebie, aby wszystko odbywało się przy jak najmniejszym nakładzie pracy, szybko i wręcz automatycznie? Są ku temu rozwiązania. Nowoczesny ekspres do kawy ciśnieniowy posiadają szereg funkcji i spełnią wszystkie Twoje smakowe wymagania.

Funkcje ekspresów do kawy

Do wyboru masz wiele rozwiązań dedykowanych do używania domowego, jak i profesjonalnego. Podstawowe rodzaje ekspresów to model ciśnieniowy lub przelewowy. Ważna jest także moc, ciśnienie i siła nacisku na parzoną kawę. Warto sprawdzić też jakie rodzaje kaw serwuje dany ekspres. Modele przelewowe mają dosyć ograniczone możliwości, jednak  ciśnieniowe mogą parzyć dowolny typ kawy – do wyboru w najwyższych modelach jest nawet około 20 rodzajów, jednocześnie pobierać i spieniać mleko lub parzyć samą wodę na herbatę. Istotne są także dodatkowe akcesoria, jak pojemnik na mleko, wbudowany młynek oraz funkcje powiadamiające o stanie ekspresu – kiedy kończy się woda a kiedy należy dosypać ziaren kawy do pojemnika z młynkiem. Warto wziąć pod uwagę także gabaryty i wymiary ekspresu, aby pasował do kuchni i wpisywał się w jej wygląd.

Obsługa ekspresu

Przy wyborze ekspresu warto poznać też sposób jego obsługi i pielęgnacji. Z jednej strony najważniejsze czynności przy tym urządzeniu to nalanie wody, nasypanie wybranej kawy i podstawienie szklanek do nalania napoju kawowego. Następnie ekspres wykona za Ciebie całą pracę, a wybrana po chwili będzie gotowa. Jednakże z drugiej co jakiś czas ekspres należy także przeczyścić, aby zachować jego dobry stan, bezawaryjność i zadbać o długą żywotność. Sposób czyszczenia ekspresu ma wpływ na Twoje zadowolenie z niego, stąd  warto zapoznać się z tym procesem i zastanowić, czy na pewno będziemy umieli sami to zrobić, bez pomocy profesjonalnego serwisu.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: