Podczas konferencji wielokrotnie podkreślano znaczenie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia pacjentów onkologicznych. Zdaniem specjalistów to właśnie ścisła współpraca lekarzy różnych specjalności stanowi przyszłość skutecznej terapii i daje pacjentom największe szanse na powrót do zdrowia.
Ośrodek Affidea Nu-Med w Zamościu od lat współpracuje ze Szpitalem im. Jana Pawła II, tworząc kompleksowy system opieki nad pacjentami onkologicznymi. Uczestnicy konferencji zgodnie podkreślali, że zamojska placówka należy dziś do grona najlepszych ośrodków tego typu w kraju.
W trakcie spotkania przedstawiono również plany dalszego rozwoju, w tym nowe rozwiązania w zakresie radioterapii, które mają zostać wdrożone w kolejnych latach. Grupa Affidea Nu-Med prowadzi obecnie sześć ośrodków radioterapeutycznych w Polsce, zapewniając nowoczesne leczenie tysiącom pacjentów.
Jubileusz był także okazją do podziękowań dla lekarzy, personelu medycznego, partnerów oraz wszystkich osób, które przez ostatnią dekadę przyczyniły się do rozwoju zamojskiego ośrodka. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że 10 lat działalności to nie tylko sukces organizacyjny, ale przede wszystkim tysiące pacjentów, którzy dzięki nowoczesnemu leczeniu otrzymali szansę na zdrowie i życie.
Napisz komentarz
Komentarze