Jarmark Hetmański już w ten weekend

  • 02.06.2017, 16:11
  • red.
jarmark.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już w ten weekend rusza Jarmark Hetmański, jak co roku czekają nas dwa dni pełne atrakcji.

Był rok 1580, kanclerz i hetman wielki koronny Jan Zamoyski wystawił przywilej lokacyjny, na mocy którego Zamość uzyskał prawa miejskie. W rocznicę wydarzenia od 1995 roku w Zamościu odbywa się Jarmark Hetmański.

Miasto Zamość, Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie, Lokalna Organizacja Turystyczna zapraszają do wspólnego świętowania.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie Festiwal Produktu Lokalnego, w ramach którego odbędzie się konkurs na potrawę regionalną.

Atrakcją będą Targi Sztuki Ludowej, Targi Kolekcjonerskie oraz pokazy ginących zawodów.

Oprócz możliwości oglądania, smakowania, kupowania i aktywnego uczestniczenia w wytwarzaniu prac garncarskich, tkackich, kowalskich czy biciu monety w Muzeum Zamojskim, będzie też można posłuchać ludowej muzyki tradycyjnej i jej współczesnej wersji w wykonaniu zespołu Dzikie Jabłka, a dla miłośników bardziej lirycznych brzmień – koncert zespołu Plateau z projektem Grechuta. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.zamosc.pl.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe