Bezpieczeństwo i rozwój ruchu na granicy polsko-ukraińskiej

  • 21.07.2017, 16:16
  • red.
spotkanie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wczoraj przed południem na przejściu granicznym w Hrebennem odbył się briefing prasowy nt. bezpieczeństwa i rozwoju ruchu na granicy polsko-ukraińskiej po zniesieniu obowiązku wizowego.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo i rozwój ruchu na należącym do województwa lubelskiego odcinku granicy polsko-ukraińskiej po zniesieniu obowiązku wizowego. W briefingu udział wzięli m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, p.o. zastępcy dyrektora Pionu Granicznego Izby Administracji Skarbowej Piotr Gajek.

Bezpośrednim kontekstem briefingu jest niedawne wprowadzenie ułatwień obywatelom Ukrainy, którzy od ponad miesiąca mogą wjechać do krajów członkowskich UE bez wizy na 90 dni – w ciągu pół roku – w celach rodzinnych, turystycznych czy biznesowych. Spotkanie z mediami miało na celu służyć prezentacji stanu bezpieczeństwa, a także realizowanych i planowanych działań podnoszących standardy obsługi podróżnych i pracy służb.

Tego dnia wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wizytował przejścia graniczne na terenie województwa lubelskiego, aby wspólnie z partnerami ukraińskimi zapoznać się z sytuacją po zniesieniu obowiązku wizowego.

Na briefingu obecni byli także pozostali uczestnicy wizytacji: wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, konsul generalny RP w Łucku Wiesław Marian Mazur, konsul generalny Ukrainy w Lublinie Wasyl Pawluk, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury i Turystyki Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej Wiktor Dowgopoliuk, naczelnik Wydziału w Departamencie Infrastruktury i Turystyki Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej Witalij Czernec, zastępca komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk Straży Granicznej Tomasz Zybiński, komendant Placówki Straży Granicznej w Hrebennem płk Straży Granicznej Leszek Surmacz.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe