Jak dbać o klimatyzację w samochodzie

  • 28.07.2017, 13:39
  • red.
klimatyzacja_w_aucie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Klimatyzacja w samochodzie to w dzisiejszych czasach standard. Ale aby działała poprawnie należy o nią zadbać.

Pomimo, że większość kierowców stale korzysta z klimatyzacji to jednak nie wszyscy wiedzą, jak poprawnie o nią zadbać, aby skutecznie działała i jednocześnie nie szkodziła zdrowiu. Nieserwisowana nie tylko nie będzie chłodziła, ale też może być bardzo szkodliwa dla zdrowia.

 

Klimatyzacja schładza ciepłe powietrze czynnikiem chłodniczym krążącym w układzie urządzenia.

 

Co nas powinno zaniepokoić? Wyraźne sygnały, że należy zadbać o klimatyzację to zaparowane szyby i przykry zapach wydobywający się z wentylacji.

 

Serwisu powinniśmy dokonywać raz w roku. Do standardowych działań zalicza się oczyszczenie kanałów doprowadzających powietrze do wnętrza i pozbycie się grzybów z klimatyzacji. Nieprawidłowo eksploatowany system może spowodować nasilenie objawów alergicznych, co w trakcie prowadzenia samochodu może doprowadzić do łzawienia z oczu i napadowego kichania, a w konsekwencji innych poważnych chorób zagrażających naszemu zdrowiu i życiu.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe