Wielkanoc tuż, tuż...

  • 25.03.2016, 17:51
  • red.
wielkanoc_tuz_tuz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wczoraj weszliśmy w okres Triduum Paschalnego, rozpoczynającego najważniejszy czas w roku dla wiernych Kościoła Katolickiego.

Triduum Paschalne rozpoczyna się w czwartek wieczorem, uroczystą Mszą Wieczerzy Pańskiej, która gromadzi rzesze wiernych. Ale wcześniej, przed południem ma miejsce równie ważne nabożeństwo - Msza Krzyżma Świętego. Jest ona celebrowana w Kościele Katedralnym przez biskupa i prezbiterów danej diecezji. Podczas tej mszy świętej biskup konsekruje oleje chorych, katechumenów i święte krzyżmo. Kapłani zabierają nowe oleje do swoich parafii, stare zaś się spala.

Przy tej okazji zamojska katedra była wypełniona po brzegi na biało odzianymi kapłanami z całej naszej diecezji. Jak co roku odnowili oni przyrzeczenia kapłańskie. Ksiądz Krystian Bordzań wyjaśnia, że jest to powrót do najważniejszego momentu w sakramencie kapłaństwa, kiedy to biskupowi i całemu kościołowi księża przyrzekali wierność i miłość. Zdaniem księdza każdy obecny kapłan pragnie tego dnia jeszcze raz potwierdzić swoją gotowość do służby Kościołowi.

Według księdza Krystiana co roku dla każdego z kapłanów msza krzyżma jest ogromnym przeżyciem.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe