To już koniec wakacji! Byliśmy na rozpoczęciu roku w SP nr 6 i LO CSM. Zapraszamy na relacje VIDEO.

  • 04.09.2017, 11:21 (aktualizacja 05.09.2017, 11:23)
  • red.
rozpoczecie_roku_szkolnego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 to jednocześnie rozpoczęcie reformy edukacji.

Ponad 17 tysięcy zamojskich uczniów- dzieci, młodzieży i dorosłych, rozpoczęło rok szkolny 2017/2018. Kształcenie odbywa się teraz w następujący sposób 8-letnią szkołę podstawową, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, 3-letnią branżową szkołę I stopnia, 3-letnią szkołę specjalną przysposabiającą do pracy, 2-letnią branżową szkołę II stopnia oraz szkołę policealną.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w LO CSM Zamość zaszczycili obecnością: płk Tadeusz Nastarowicz, dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, ppłk Wojciech Witek, komendant WKU w Zamościu, mjr Wojciech Brykner, dowódca 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu, Agnieszka Biernacka, kierownik Klubu Batalionowego w Zamościu, podinsp. Ryszard Smoluch, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu, chór. Tomasz Szpunar ze Straży Granicznej oraz Marian Derkacz i Józef Łaba z prezydium Światowego Związku Żołnierzy AK – Okręg Zamość.

„Pilotażowy program wspierania przez Ministerstwo Obrony Narodowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych” to przedsięwzięcie szkoleniowe organizowane przez Biuro do Spraw Proobronnych MON, które ma na celu certyfikację szkół prowadzących klasy wojskowe. Zamojska "munudrówka" znalazła się w elitarnym gronie 5 szkół w województwie lubelskim zakwalifikowanych do programu resortu obrony.

Co w ramach programu zyskuje szkoła? Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie LOCSM Zamość zyskają: dodatkowe zajęcia na terenie wojskowej jednostki patronackiej raz w tygodniu, obozy proobronne współorganizowane przez MON. 

Ponadto po zakończeniu nauki w szkole uczniowie wezmą udział  w kilkutygodniowym szkoleniu poligonowym zakończonym przysięgą wojskową  i możliwością podjęcia służby wojskowej. Absolwenci „mundurówki” będą też mogli liczyć na dodatkowe punkty podczas rekrutacji na uczelnie wojskowe.

 


 

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe