Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu

  • 06.09.2017, 22:21
  • materiał nadesłany
Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Bibliotece Pedagogicznej… zdjęcie nadesłane
W sobotę 2 września 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie miało charakter ogólnopolski i było objęte patronatem Pary Prezydenckiej.

Impreza została zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu, Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza w Zamościu i Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu. W akcji uczestniczył Zespół Szkół Katolickich Św. Ojca Pio w Zamościu.

Narodowe Czytanie rozpoczęła p. Alicja Dubel – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Zamościu, która powitała uczestników akcji. Następnie p. Marcin Czubara pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, przedstawił informacje o twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

W publicznym czytaniu dramatu wzięli udział: p. Alicja Dubel – dyrektor SP nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Zamościu, p. Andrzej Pogudz – prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz nauczyciele i pracownicy wyżej wymienionych placówek: p. Maria Garbuz, p. Krzysztof Sowa, p. Marcin Czubara, p. Barbara Kądziołka, p. Barbara Mazurek, p. Agnieszka Kowalczuk, p. Dariusz Kapitan. Uczniów reprezentowali: Dominika Pikuzińska, Kamila Hereta, Maja Tymecka, Michał Krawiec, Mateusz Krawiec i Krystian Józefko.

W trakcie spotkania odbyła się projekcja wybranych fragmentów „Wesela” Andrzeja Wajdy oraz „małe przyjęcie weselne” przygotowane z myślą o uczestnikach imprezy.

Akcji towarzyszyły wystawy „Wyspiański w filatelistyce i edycjach bibliofilskich” oraz „Znane czy nieznane dzieła malarstwa Wyspiańskiego”.

Każdy kto przyniósł swój egzemplarz „Wesela" otrzymał pamiątkową pieczęć okolicznościową, przygotowaną specjalnie na tę okazję.

materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe