Jubileusz 25-lecia Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych [VIDEO]

  • 08.09.2017, 21:59 (aktualizacja 08.09.2017, 22:22)
  • red.
krok_za_krokiem_25_lat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu świętowało dzisiaj Jubileusz 25-lecia Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych.

O godzinie 10.30 odbyła się Msza Św. w kościele Katedralnym p.w. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła.O godzinie 12:00 w Zamojskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny dla  Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu powstał w 1992 roku z inicjatywy Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Zamościu przy udziale Urzędu Miasta i Kuratorium Oświaty.

Świadczenia opieki zdrowotnej udzielane są bezpłatnie w oparciu o kontrakt zawarty z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.
 Komórkami organizacyjnymi Zakładu są:
1. Oddział Terapii Dziennej działa codziennie (od poniedziałku do piątku) w godz. od 7.30 do 15.00, świadcząc zintegrowane usługi rehabilitacyjno – edukacyjno - opiekuńcze dla ponad 100 wychowanków  z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym w wyniku wczesnego uszkodzenia mózgu, zapewniając im codzienny dowóz dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych transportem.
2. Poradnia Rehabilitacyjna działa codziennie (od poniedziałku do piątku) w godz. przed - i popołudniowych zgodnie z obowiązującym harmonogramem pracy poradni, w poradni przyjmuje lekarz specjalista rehabilitacji medycznej.
3. Dział  Fizjoterapii działa codziennie (od poniedziałku do piątku) w godz. od  7.30 do 19.00, przyjmowani są pacjenci ze skierowaniem na zabiegi fizjoterapeutyczne.
W Dziale  Fizjoterapii wykonywane są następujące zabiegi fizjoterapeutyczne:
- kinezyterapia – ćwiczenia bierne, czynno-bierne, wspomagane, w odciążeniu, w odciążeniu z oporem, czynne wolne, czynne z oporem, pionizacja i nauka poruszania się, terapia NDT-Bobath, ćwiczenia w wodzie w basenie rehabilitacyjnym, ćwiczenia metodą PNF, ćwiczenia specjalne, terapia McKenzie,
-fizykoterapia – elektroterapia, magnetoterapia, ciepłolecznictwo, światłolecznictwo, ultradźwięki, laseroterapia,
- hydroterapia – kąpiel perełkowa, kąpiel wirowa kończyn lub całego ciała, masaż wirowy podwodny,
- terapia psychomotoryczna.
Zabiegi wykonywane są przy użyciu specjalistycznego, nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego zakupionego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe