Gra miejska "Myśląc Ojczyzna" - WYNIKI I ZDJĘCIA

 • 12.09.2017, 17:14
 • red.
Gra miejska "Myśląc Ojczyzna" - WYNIKI I ZDJĘCIA zdjęcie nadesłane
8 września w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego zorganizowana została gra miejska „Myśląc Ojczyzna”. Skierowana do uczniów zamojskich szkół średnich.

Gra realizowana była na terenie starego miasta w Zamościu. Obejmowała pięć punktów kontrolnych, gdzie na uczestników gry czekali rekonstruktorzy z GRH „Grenadiere” pod kierownictwem Piotra Krukowskiego. W role Heleny i Bolesława Boguckich wcieli się: Dominika Lipska i Tomasz Banach z Stowarzyszenia Turystyka z Pasją. W Muzeum Zamojskim na uczestników oczekiwał dr Jacek Feduszka. Trasa gry przebiegała następująco: 1. Akademia Zamojska – budynek związany z II wizytą Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1920 r. 2. Rynek Wielki – IV wizyta Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1922 r. 3. ul. Staszica 4 – I wizyta Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1901 r. 4. „Dom Centralny” - II wizyta Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1920 r. 5. Przedpole Bastionu II – obrona Zamościa w 1920 r.

W grze uczestniczyło pięć szkół:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu
 • Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
 • Liceum Ogólnokształcące nr III im. C.K. Norwida w Zamościu
 • Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych
 • ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu „Ekonomik”

Drużyny rywalizowały ze sobą nawzajem starając się zdobyć jak najwięcej punktów i zmieścić się w limicie czasowym wyznaczonym na 2,5 h. Grupy poruszały się po mieście przy pomocy mapy. Po zdaniu przez dowódców drużyn kart gry, podliczono punkty i ogłoszono wyniki:

 • I miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące nr III im. C.K. Norwida w Zamościu, z ilością 34 punktów.
 • II miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, z ilością 33 punktów.
 • III miejsce zajął ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu „Ekonomik”, z ilością 32 punktów.
 • Wyróżnienia otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu i Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych.

Gra miejska „Myśląc Ojczyzna” jest częścią projektu "Józef Piłsudski i Zamość" realizowanego w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski.

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe