Władysław Kosiniak-Kamysz w najbliższą w sobotę odwiedzi Zamość.

  • 15.09.2017, 16:05 (aktualizacja 15.09.2017, 16:17)
  • red.
Władysław Kosiniak-Kamysz w najbliższą w sobotę odwiedzi Zamość. https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Mikołajczyk
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz odsłoni tablicę upamiętniającą Stanisława Mikołajczyka, polskiego polityka, przywódcę Polskiego Stronnictwa Ludowego, posła na Sejm II RP (III kadencji), premiera rządu RP na uchodźstwie, członka Komitetu dla Spraw Kraju od stycznia 1940 roku[2], po II wojnie światowej posła do Krajowej Rady Narodowej i na Sejm Ustawodawczy, wicepremiera i ministra rolnictwa w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej.

Wydarzenie rozpocznie o godz. 10.00 - msza święta z udziałem pocztów sztandarowych w Katedrze Zamojskiej, następnie godz. 11.00 uczestnicy wydarzenia przemaszerują na skwer przy ul. Partyzantów 2 gdzie zostanie odsłonięta tablica poświęcona Stanisławowi Mikołajczykowi. Natomiast o godz. 11.30 w sali Consulatus zamojskiego Ratusza zaplanowano sympozjum poświęcone myśli politycznej Stanisława Mikołajczyka.

Inicjatorem upamiętnienia Stanisława Mikołajczyka jest prezes Zarządu Powiatowego PSL Arkadiusz Bratkowski. W wydarzeniu udział zapowiedział prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Krzysztof Hetman.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe