"Terytorialsi" złożą przysięgę wojskową w obecności szefa MON Antoniego Macierewicza

  • 21.09.2017, 13:58
  • red.
"Terytorialsi" złożą przysięgę wojskową w obecności szefa MON Antoniego Macierewicza http://zamosc.wku.wp.mil.pl
Już w tę niedzielę (24 września) Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na Rynku Wielkim w Zamościu, w uroczystości udział weźmie prawdopodobnie Minister Obrony Narodowej Antonii Macierewicz.

Uroczystości o godzinie 9:00 rozpocznie Msza Święta w kościele garnizonowym w Zamościu, następnie o godzinie 11:00 żołnierze WOT złożą przysięgę wojskową. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że być może w uroczystościach udział weźmie szef MON Antoni Macierewicz.

Kandydaci na żołnierzy, przed przysięgą przeszli 16-dniowe szkolenie podstawowe w Zamościu

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia.

Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Pierwsze trzy brygady są już w trakcie formowania; przygotowanie następnych trzech jednostek zaplanowano na 2017 rok, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć − w 2019 roku.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe