Zamojskie uroczystości 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego - VIDEO

  • 29.09.2017, 11:53
  • red.
rocznica_panstwa_podziemnego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uroczystości związane z 78. rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego rozpoczęła Msza Święta w Katedrze. Po Mszy pod pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Partyzantów odbył się ceremoniał wojskowy, okolicznościowe przemówienia, apel poległych oraz złożenie wieńców i wiązanek.

Polskie Państwo Podziemne to tajne struktury państwa polskiego, istniejące w czasie II wojny światowej podległe Rządowi RP na uchodźstwie. Było systemem władz państwowych, działających w imieniu Rzeczypospolitej, w czasie okupowania terytorium narodowego przez III Rzeszę i ZSRR.

Istniało od 27 września 1939 roku (utworzenie Służby Zwycięstwu Polski (SZP)) do 1 lipca 1945 (samorozwiązanie Rady Jedności Narodowej i Delegatury Rządu na Kraj w związku z wycofaniem uznania międzynarodowego dla Rządu RP na uchodźstwie).

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe