Zaproszenie na „Łańcuch otwartych umysłów” już 6 października na Rynku Wielkim

  • 05.10.2017, 19:27
  • materiał nadesłany
mozgowe_porazenie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu i prowadzony przez nie Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu zapraszają na kolejną edycję happeningu pod hasłem „Łańcuch otwartych umysłów” z okazji obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, który odbędzie się 6 października 2017 r. na Rynku Wielkim w Zamościu o godzinie 11.00.

Podczas tego wydarzenia wspólnie otoczymy Rynek Wielki „Łańcuchem otwartych umysłów”. Celem tego Dnia jest m.in. burzenie stereotypów dotyczących mózgowego porażenia dziecięcego (MPD), uwrażliwienie na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestowanie solidarności z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.   Na świecie żyje ponad 17 milionów osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, natomiast liczba osób ściśle związanych z chorymi na MPD sięga nawet 350 milionów. W Polsce spośród wszystkich dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ponad połowę, bo ok. 20-25 tys. stanowią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe