„Mówię ręką, nogą, nosem, okiem” - czyli koncert AAC już w najbliższy wtorek

  • 27.10.2017, 14:27
  • materiał nadesłany
„Mówię ręką, nogą, nosem, okiem” - czyli koncert AAC już w najbliższy…
W dniu 31 października 2017 r. o godz. 10.00 w Zamojskim Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13 odbędzie się uroczysty koncert pt.: „Mówię ręką, nogą, nosem, okiem”

Koncert organizowany jest w Zamościu po raz XI. Pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Propaguje wiedzę na temat Wspomagających i Alternatywnych Metod Komunikowania się tzw. AAC. Z powodu braku lub niewyraźnej mowy, niektórzy ludzie, zarówno dzieci, jak i dorośli, mają problemy z porozumiewaniem. Przyczynami tych zaburzeń mogą być: wylewy, urazy głowy, uszkodzenia neurologiczne, niepełnosprawność intelektualna, mózgowe porażenie dziecięce.

Istotą AAC jest wykorzystywanie możliwości użytkowników do kompensowania trudności w porozumiewaniu się i uczynienia komunikacji szybką, prostą i efektywną oraz czytelną dla innych. Wszyscy od czasu do czasu używamy różnych sposobów komunikacji AAC (np.: machamy ręką na pożegnanie, podkreślamy to co mówimy wskazując na ludzi i przedmioty palcem)

W koncercie wystąpią dzieci i uczniowie z zamojskich szkół i placówek kształcenia integracyjnego i specjalnego oraz z przedszkoli specjalnych z Krasnegostawu i Biłgoraja.

Organizatorem imprezy jest Zespół Niepublicznych Szkół "Krok za krokiem" w Zamościu, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu oraz Zamojski Dom Kultury.

materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe