Wypłacił pieniądze z cudzego konta. Kto go rozpoznaje? VIDEO

  • 03.11.2017, 12:51
  • www.lubelska.policja.gov.pl
68-116134.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci z VII komisariatu poszukują mężczyzny, który z konta mieszkanki miasta ukradł kilkaset złotych. Przestępstwa tego dokonał tuż po tym, jak młoda kobieta przez roztargnienie pozostawiła w bankomacie swoją kartę bankomatową. Sprawcę nagrała kamera monitoringu. Ktokolwiek rozpoznaje tego mężczyznę na publikowanym materiale proszony jest o kontakt z Policją.

Zdarzenie miało miejsce 30 sierpnia b.r. Z ustaleń funkcjonariuszy VII komisariatu w Lublinie wynika, że młoda kobieta próbowała wypłacić pieniądze z bankomatu pod jednym z marketów przy ul. Orkana. Jak się okazało, przez roztargnienie zostawiła w podajniku swoją kartę bankomatową. Wykorzystał ten fakt stojący tuż za nią młody mężczyzna.

Kiedy kobieta odeszła, ten dokonał z jej konta wypłaty gotówki.  Pokrzywdzona straciła w ten sposób 300 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z VII komisariatu Policji w Lublinie. Mundurowi zabezpieczyli nagranie z kamery monitoringu, który zarejestrował sylwetkę sprawcy.  

 

Ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę na publikowanych zdjęciach, proszony jest o kontakt z Komisariatem VII Policji w Lublinie pod nr tel.: 81 535-49-20 lub 997.

Przy tej okazji policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas dokonywania transakcji w bankomatach:

Aby transakcje były bezpieczne należy pamiętać o podstawowych zasadach.

1. Przed dokonaniem transakcji w bankomacie należy sprawdzić czy:
- czytnik kart w bankomacie nie wygląda podejrzanie,
- klawiatura bankomatu nie wystaje ponad poziom obudowy,
- bankomat nie posiada np. dodatkowej kamery skierowanej na klawiaturę.

2. Korzystać z bankomatów zlokalizowanych w placówkach instytucji finansowych. Unikać bankomatów zlokalizowanych w odludnych miejscach, z dala od kamer monitoringu.

3. Zasłaniać klawiaturę podczas wprowadzania kodu PIN.

4. Skupić się na przebiegu całej transakcji w bankomacie i zabierać wypłacone pieniądze oraz kartę. Zdarza się bowiem, że ludzie w pośpiechu często o tym zapominają.

5. Po dokonaniu wypłaty, zabrać ze sobą wydrukowane potwierdzenie.

www.lubelska.policja.gov.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe