[VIDEO] „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa”

  • 15.12.2017, 17:20
  • red.
bwa_podobienstwa_i_roznice.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Całe przedsięwzięcie wystawiennicze nazywa się „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa” i obejmuje cykl wystaw Witolda i Piotra Adamczyków w BWA w Jeleniej Górze, Galerii BWA w Wałbrzychu, Galerii w Legnicy, Galerii BWA w Lesznie, Galerii BWA w Rzeszowie, BWA Galerii Zamojskiej, Galerii BWA w Kielcach i Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu w 2017 i 2018 roku. Wystawie towarzyszy wspólny katalog.

„...Projekt przedsięwzięcia dotyczy problemu dwoistości osobowości istniejącej w człowieku w kontekście twórczości bliźniaczej jako nowej artystycznej kreacji. Problem podwójności osobowości; rozumiany jako walka dobra ze złem, nierozerwalny niczym jin/jang, wschód i zachód, dzień i noc, kobieta i mężczyzna, sacrum i profanum istnieje od zawsze, czyli od początku. Tak dualistycznie pojmowany świat objawił się mi w pracach ostatnich lat doprowadzając do jakby olśnienia, że najważniejszym problemem mojej podwójności jest bycie bliźniakiem”.

 

Projekt ten jest próbą dojścia do początku naszego (mojego i brata - bliźniaka) istnienia, powstania naszej świadomości nie tylko jako artystów, ale do własnej tożsamości - dojścia do własnego "ja". „Projekt w swoich zamierzeniach wykracza poza czysto artystyczne rozważania zrodzone z osobistych pytań o własną tożsamość.”

I ile w moich działaniach w problemie podobieństwa szukam różnic, o tyle w realizacjach brata różnice są głównym punktem do szukania podobieństw.
Witold Adamczyk - Urodzony w 1966 roku w Nowej Dębie. W latach 1987-1992 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, na kierunku Wychowania Plastycznego. Dyplom w 1992 roku w Pracowni Malarstwa prof. J. Bigoszewskiego. Doktorat w 2013 roku w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej- sztuki piękne Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod kierunkiem prof. A. Leśnika. Obecnie, mieszka, pracuje i tworzy w Rawiczu.


Piotr Adamczyk - Urodzony w 1966 r. w Nowej Dębie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Edukacji Wizualnej w Łodzi. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Romy Hałat.

Uprawia malarstwo nieprzedstawiające oraz realizm.

Współpracował wiele lat z gazetami wykonując dla nich karykatury np. z Przeglądem Kolbuszowskim i Nowinami.


Projekt „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa” wywodzi się z głównego projektu „Podwójność osobowości" który został zapoczątkowany udziałem w konkursie „Jestem stąd” w 2010 r. podczas wystawy: - „16 Prezentacje – Leszno 2010” w Galerii w Ratuszu w Lesznie.

 
red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe