Znajdź tanie OC - da się!

  • 18.12.2017, 14:16
  • Grupa Tipmedia
Znajdź tanie OC - da się!
Nieustanne podwyżki OC coraz bardziej drenują kieszenie polskich kierowców. Wielu zaczyna wątpić, że da się jeszcze znaleźć tanią polisę. Tymczasem jest możliwe, o ile zastosujesz się do porad, które prezentujemy w artykule.

Jak szukać taniego OC

Istnieją dwie podstawowe metody poszukiwania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej: u agenta ubezpieczeniowego lub przez Internet. Rozważmy tę pierwszej możliwość, która polega na wizycie u agenta wyspecjalizowanego w sprzedaży różnych polis. Dysponuje on licznymi ofertami wielu towarzystw, co ułatwia znalezienie najtańszego OC. Agent wykonuje indywidualną kalkulację składki dla klienta, a następnie przedstawia najatrakcyjniejsze propozycje. W tym celu potrzebne są mu dane kierowcy i parametry auta, które należy podać zgodnie z prawdą.

Skorzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego wymaga czasu na dojazd lub dojście do biura, co nie jest potrzebne w przypadku poszukiwania OC przez Internet. Dzięki całkowicie darmowym kalkulatorom ubezpieczeniowym online możliwe jest szybkie obliczenie składki dla wielu towarzystw wprost sprzed ekranu komputera lub urządzenia mobilnego. Podobnie jak w przypadku wizyty u agenta, kalkulacja składki wymaga podania danych kierowcy i pojazdu. Poszukiwanie OC w Sieci pozwala oszczędzić czas, ale nie gwarantuje fachowej pomocy, którą może udzielić agent ubezpieczeniowy. Przez Internet równie łatwo znajdziesz minicasco na najtaniejuagenta.pl.

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia

Oprócz porównania ofert u agenta lub przez Internet warto stosować kilka dobrych praktyk, dzięki którym da się zauważalnie obniżyć składkę. Najważniejsza jest bezpieczna jazda – po prostu. Dlaczego? Ponieważ za każdy rok bez szkody kierowca jest nagradzany poprzez zniżki ubezpieczeniowe, najczęściej w wysokości 10% za każde 12 miesięcy bez wypadku, stłuczki i kolizji na koncie. Jeśli chcesz oszczędzić na OC, pamiętaj również o opłaceniu składki za jednym razem, ponieważ rozłożenie jej na raty powoduje naliczenie dodatkowych opłat.

Wysokie składki czekają w głównej mierze na kierowców młodych i bez żadnej lub tylko z krótką historią ubezpieczeniową. Jeżeli należysz do jednej z tych dwóch grup i nie chcesz przepłacać za OC, nie rejestruj auta tylko na siebie. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem pod względem finansowym jest dodanie do dowodu drugiego właściciela, który może wnieść duże zniżki, dzięki czemu wysoka cena polisy zostaje wyraźnie obniżona, bo nawet o 50%. Przede wszystkim pamiętaj jednak o tym, że jeśli tylko uda Ci się znaleźć tańszą polisę niż Twoja obecna, złóż wypowiedzenie umowy OC, zrezygnuj z obecnego ubezpieczenia i skorzystaj z najlepszej oferty.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe