[VIDEO] Miłośnicy historii z Europy poznają losy zamojskich Sybiraków

  • 05.02.2018, 18:48 (aktualizacja 05.02.2018, 19:00)
  • red.
heureka_generator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
31 stycznia Stowarzyszenie Heureka Generator rozpoczęło realizację międzynarodowego, historycznego spotkania młodzieży zatytułowanego „Chodź, opowiem ci historię... Szept zesłańców”. Młodzi ludzie z Polski, Czech, Cypru, Rumunii i Węgier zintegrowali się, by następnie przystąpić do wspólnej pracy nad realizacją głównego tematu spotkania: przeprowadzenia wywiadów i stworzenia polsko – angielskiej publikacji zawierającej opowieści ludzi, którzy w trakcie II wojny światowej i po jej zakończeniu byli zesłani w głąb Rosji – na Syberię i do Kazachstanu.

Wywiadów zgodzili się udzielić: Barbara Szleszyńska-Malec, Kazimiera Kolasowska, Weronika Cybulska, Zbigniew Kruk, Władysław Sitkowski i Józef Mołodecki.

Młodzi miłośnicy historii spotykają się w Zamościu już po raz trzeci. W roku 2015 poznawali losy Dzieci Zamojszczyzny, a w roku 2016 – dzieje partyzantów na tle wydarzeń Powstania Zamojskiego. Umożliwia im to europejski program Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor 'Młodzież'. Efektem projektów jest zawsze anglojęzyczna publikacja, którą uczestnicy rozprowadzają i rozpropagowują w swoich krajach.

Wszystkie projekty odbywały się pod  honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamościa, a aktualny - także pod patronatem Związku Sybiraków. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe