Zamość: Podejrzewani o włamanie do samochodu w rękach policjantów

  • 10.02.2018, 19:02
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Podejrzewani o włamanie do samochodu w rękach policjantów
Trzej mężczyźni podejrzewani o dokonanie kradzieży z włamaniem do samochodu zostali zatrzymani przez zamojskich policjantów kilkanaście minut po poinformowaniu dyżurnego komendy o zdarzeniu. Cała trójka to mieszkańcy Zamościa w wieku od 21 do 28 lat. Okazało się również, że dwaj z nich, to osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości do ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce ubiegłej nocy w Zamościu na jednym z parkingu przy ul. Oboźnej. Tuż po godzinie 1:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że doszło do kradzieży z włamaniem do zaparkowanego tam pojazdu marki Fiat. Jak ustalili policjanci sprawca przedostał się do wnętrza samochodu wybijając szybę w drzwiach przednich. Z wnętrza zabrał przedmioty osobiste właściciela pojazdu.  

Szybka reakcja zamojskich mundurowych doprowadziła do tego, że już po kilkunastu minutach od zgłoszenia trzej mężczyźni podejrzewani o dokonanie włamania zostali zatrzymani.  Są to mieszkańcy Zamościa w wieku od 21 do 28 lat.

Ponadto jak się okazało jeden z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był również trzema listami gończymi wydanymi przez zamojski Sąd oraz prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu i odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej dokonane przestępstwa kradzieży z włamaniem. Wymiar sprawiedliwości poszukiwał również drugiego z zatrzymanych - z uwagi na konieczność ustalenia jego miejsca pobytu.

Trzej panowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.   

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe