Ormianie wracają do Zamościa?

  • 09.05.2016, 14:52
  • red.
ormianie_wracaja_do_zamoscia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Zamościu znowu zagościli Ormianie – na razie tylko na spotkaniu Unii Szefów Zamojszczyzny, ale pojawiły się plany na stałą współpracę.

Delegacja z Armenii złożona z przedsiębiorców, prezydentów miast i przede wszystkim ambasadora Edgara Ghazaryana spotkała się w Morandówce z przedstawicielami naszego regionu w ramach forum Unii Szefów Firm Zamojszczyzny. To już trzecie w tym roku tego typu spotkanie i jednocześnie trzecie o międzynarodowym charakterze: wcześniej gościliśmy Irańczyków i Ukraińców. Teraz przyjechali Ormianie, którzy jak wiadomo, w Zamościu gościli już przed wiekami. O tym fragmencie historii naszego miasta podczas sympozjum opowiadał dr Piotr Kondraciuk, zastępca dyrektora Muzeum Zamojskiego.

Ambasador Armenii, który w Zamościu jest już po raz drugi i zna to miasto, opowiadał o licznych możliwościach wzajemnej współpracy naszych krajów.

Ambasador szeroko opowiadał o tym, co może zainteresować Polaków w obszarze ormiańskiej turystyki i kultury.

Ważne dla Polaków było zapewnienie, że Armenia to kraj bezpieczny, i że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nie zdarzyły się tam żadne incydenty z udziałem terrorystów.

Do inwestowania w naszym mieście zachęcał Ormian zastępca prezydenta Zamościa Andrzej Zastąpiło oraz Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych zamojskiego magistratu . Obaj wskazywali na historyczną współpracę naszych nacji.

Spotkanie swoim patronatem objął Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe