Inauguracja Klubu Obywatelskiego

  • 11.05.2016, 17:24
  • red.
inauguracja_klubu_obywatelskiego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Czy Polakom potrzebna jest pamięć narodowa?” - to tytuł debaty jaka odbyła się w poniedziałek 9 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.

Debata skierowana została do ludzi młodych, tych którzy nie pamiętają czasów komuny w Polsce, stanu wojennego i atmosfery tamtych czasów. Prelegentami byli Henryk Wujec i Ludwika Wujec – opozycjoniści lat 70. i 80., posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha oraz Agnieszka Jaczyńska z Instytutu Pamięci Narodowej. Konferencja miała na celu zapoznanie młodych ludzi z realiami życia i sytuacją opozycji w PRL oraz działalnością IPN.

O konieczności podnoszenia świadomości młodzieży z zakresu historii najnowszej mówiła Joanna Mucha, która twierdzi, ze świadomość ta jest bardzo mała.

Konferencja została zorganizowana przez Klub Obywatelski w Zamościu.

Spotkania planowane są co miesiąc wyłączając przerwę wakacyjną.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe